Valorant na Windows 11 z problemami. Nie ruszy bez TPM 2.0

Valorant będzie działał na Windows 11 tylko pod jednym warunkiem. Konieczne jest posiadanie modułu TPM 2.0. Spora część graczy jest zaskoczona takim obrotem spraw.

Valorant
Valorant
Źródło zdjęć: © Valorant

Niebawem, bo za niespełna miesiąc, będzie miała miejsce premiera Windows 11. O nowym systemie było głośno między innymi dlatego, że aby go uruchomić, konieczne jest posiadanie modułu TPM 2.0. Użytkownicy znaleźli jednak swoje ścieżki, które pozwalały zainstalować system na urządzeniach niespełniających wspomnianego wymogu. Gorzej jest z uruchomieniem na nich gry Valorant.

Gracze Valorant skarżą się, że nie mogą uruchomić gry na urządzeniach z zainstalowanym systemem Windows 11. Jest to związane z brakiem modułu TPM 2.0 w ich sprzęcie. Co ciekawe, do samej instalacji Windows 11 wystarczy TPM 1.2, choć w takim przypadku aktualizacja do nowszego systemu nie jest zalecana.

Jeśli inne firmy tworzące oprogramowanie pójdą śladem Riot Games, to możliwe, że nawet mimo braku wysokich wymagań samego systemu, szybko sięgniemy po procesory z modułem TPM 2.0. W końcu, jaki sens będzie miało korzystanie ze starszych procesorów i nowego systemu operacyjnego, skoro nie będziemy mogli uruchamiać na komputerze w takiej konfiguracji nowych gier i programów?

Nie da się jednak odmówić sensu tegotypu praktykom. Korzystanie z modułu TPM 2.0 ma zapewnić większe bezpieczeństwo, a tym samym ułatwić walkę z oszustami, którzy chętnie na cel obierają gry esportowe, takie jak Valorant.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.