Były gracz Valorant z medalem paraolimpijskim. Zdobył złoto

Były profesjonalny gracz Valorant zdobył złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Rowan Crothers, znany jako Magnetbrain zrobił sobie przerwę od grania, by skupić się na przygotowaniach do igrzysk i osiągnął najwyższy z możliwych celów.

Rowan Crother
Rowan Crother
Źródło zdjęć: © Twitter.com

Magnetbrain, były gracz Valorant, zdobył złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. 23-latek reprezentował Australię podczas zawodów pływackich. Udało mu się osiągnąć najlepszy czas i zdobyć złoty medal w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym w klasie S10. Dopingowała mu cała publiczność sceny Valoranta.

Rowan Crother mimo porażenia mózgowego był profesjonalnym graczem Valorant. Z grania zrezygnował jednak na rzecz treningów pływackich. Teraz udowadnia, że jest też profesjonalnym sportowcem. Ukończył wyścig mając dwanaście setnych sekundy przewagi nad reprezentantem Ukrainy Maksymem Krypakiem. Crother wykręcił czas 23,21 sekundy.

Postawa Rowana Crothera udowadnia, że profesjonalne granie w gry komputerowe nie jest jednoznaczne z byciem osobą, która nie radzi sobie w sporcie. Co więcej, nie przeszkadza w tym nawet niepełnosprawność.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
valorantwiadomościigrzyska paraolimpijskie

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.