Valheim wciąż na topie. Sprzedaż wkrótce przekroczy 7 milionów

Wyniki sprzedaży tego wikińskiego survivalu poznaliśmy dzięki raportowi finansowemu Embracer Group.

Valheim
Valheim

Wydawca gry "Valheim" opublikował swój roczny raport finansowy. Niezaskakująco, bardzo duży wpływ na wyniki firmy miał olbrzymi sukces tej produkcji. Gra survivalowa w klimacie wikingów, stworzona przez niewielki, zaledwie 5-osobowy zespół, to jak na razie jeden z największych i jednocześnie najbardziej niespodziewanych growych wydarzeń roku.

Pierwsze 2 miliony egzemplarzy "Valheim" sprzedał w zaledwie 14 dni od premiery. Tydzień później były 3 miliony. Na początku marca - czyli miesiąc po premierze (a wciąż mówimy tu o premierze we wczesnym dostępie) było już 5 milionów.

Mamy drugą połowę i chociaż sprzedaż gry nieco zwolniła, to wciąż pod względem przyciągania nowych odbiorców może zawstydzić niejedną wysokobudżetową produkcję (ekhm, "Cyberpunk"). Jak podała Embracer Group, "Valheim" sprzedał jak dotychczas 6,8 miliona egzemplarzy. 

Wydawca jest też przekonany, że tytuł pozostanie w kręgu zainteresowań graczy. Do końca czerwca spodziewa się sprzedania kolejnego 1,2 miliona egzemplarzy. Z pewnością na wyniki wpłynie też dobrze nadchodząca premiera pierwszego dodatku do gry, zatytułowanego "Hearth and Home".

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.