Valheim otrzyma nowe lokalizacje. Będą też mini-bossowie

Valheim otrzyma nowe lokalizacje. Będą też mini-bossowie
Źródło zdjęć: © Valheim
Arkadiusz Stando

18.02.2021 17:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Roadmapa dla Valheim została opublikowana 2 lutego, wraz z dodaniem gry we wczesnym dostępie na Steamie. Nie było w niej jednak zbyt wiele szczegółów. Teraz twórcy zdradzają, czego możemy się spodziewać.

W 2021 roku możemy spodziewać się kilku aktualizacji zawartości w Valheim. Wśród nich deweloper wymienia: Hearth and Home, Cult of the Wolf, Ships and the Sea oraz Mistlands. Same wpisy niewiele nam mówią, prócz ostatniego elementu, który właściwie częściowo już znalazł się w grze. "Mglistą krainę" znajdziecie już w Valheim, ale póki co są to jedynie tekstury. Nie ma tam żadnych stworów. Jest za to dużo pajęczych sieci, które... sami wiecie co oznaczają.

Więc czego się spodziewać? Według informacji serwisu PC Gamer, uzyskanych od Henrika Törnqvisa, współzałożyciela Iron Gate Studios, w grze zobaczymy chociażby mini-bossów. Ale przejdźmy do szczegółów.

Hearth and Home

W pierwszej dużej aktualizacji twórcy gry skupiają się na poprawie i rozbudowie aspektów związanych z budowaniem domów. Pojawi się więcej elementów do budowania, dodatków czy dekoracji. Prawdopodobnie możemy spodziewać się więcej możliwości dostosowywania budynków do swoich potrzeb.

Cult of the Wolf

Niestety w kwestii tej aktualizacji Törnqvis nie wypowiedział się zbyt szeroko. Cult of the Wolf " będzie aktualizacją, która skupi się na eksploracji i walce, miejmy nadzieję, że będzie to nowy sposób rozrywki dla graczy". Biorąc pod uwagę, że chodzi o wilki, aktualizacja z pewnością będzie dotyczyć biomu "Góry".

Ships and the Sea

W tej aktualizacji zostaną wprowadzone możliwości dostosowania statków a także rozwinie się biom oceanu. Nie jest on tak rozbudowany jak wszystkie inne strefy, więc deweloperzy chcą go bardzo rozwinąć. Trzeba przyznać, że podczas długich podróży łodzią robi się po prostu nudno. Miejmy nadzieję, że łodzie będa mogły bardziej przypominać prawdziwe Drakkary.

Mistlands

Mistlands, czy po polsku "Mglista kraina" to zupełnie nowy biom w Valheim. Pojawią się nowy wrogowie, boss, nowe rodzaje zasobów (a więc też pewnie przedmioty) i jest to największa aktualizacja tego roku. "To dość trudne zadanie, ale podejmiemy to wyzwanie, że tak powiem" - mówi Törnqvis.

Każdy kolejny dodany biom będzie wiązał się z pojawieniem się nowego bossa. W pewnym momencie, bo nie wiadomo dokładnie kiedy, mają się też pojawić tzw. "mini-bossy". Twórca gry zdradził także, że w ukończonej wersji gry możemy spodziewać się dziewięciu biomów z dziewięcioma bossami.

Daty aktualizacji nie są jeszcze znane, ponieważ Iron Gate obecnie koncentruje się na naprawianiu bugów wykrytych w Valheim. "Cały zespół pracuje nad naprawieniem wszystkich błędów, które wychodzą na jaw dopiero, gdy nagle milion osób gra w Twoją grę" - powiedział Törnqvist. "Nawiasem mówiąc, jest nas pięć osób, więc mamy sporo do zrobienia" - dodał twórca gry.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także