Valheim na Switchu? Są na to szanse - i można podejrzewać, że niemałe

Strona głównaValheim na Switchu? Są na to szanse - i można podejrzewać, że niemałe
09.03.2021 11:57
Valheim
Valheim
Źródło zdjęć: © IronGate

Dzisiejszy debiut Apex Legends na Switchu to najlepszy dowód na to, że konsola Nintendo musi sporo poczekać na hity z innych platform. Być może w przypadku Valheim aż tak długiego oczekiwania jednak nie będzie.

bEszYpFh

Apex Legends zachwycaliśmy się… w 2019 roku. Po ponad dwóch latach gra w końcu trafia na Switcha. W przypadku wielu hitowych produkcji Switch często jest na końcu - by wspomnieć choćby o perełkach z ubiegłego roku, jak "Spelunky 2" czy "Fall Guys", w które na Nintendo będzie można zagrać dopiero latem. 

Fall Guys wreszcie trafi na konsolę, na której powinien wylądować od razu
Fall Guys wreszcie trafi na konsolę, na której powinien wylądować od razu

Taki los switchowca, ale być w przypadku "Valheim", czyli tegorocznego hitu, aż tak dużej różnicy nie będzie. Powody do optymizmu daje Dan Hernberg z Panic Button - ekipy zajmującej się właśnie przenoszeniem gier na Switcha. 

bEszYpFj

W rozmowie z portalem NintendoLife przyznał, że obecnie dużo gra w "Valheim", więc z chęcią widziałby tę grę na Switchu. I pewnie zgodziłoby się z nim wielu innych grających lub czekających na port. 

Valheim, czyli jak komary pogrzebały mój sen o potędze
Valheim, czyli jak komary pogrzebały mój sen o potędze

Trudno od niewielkiego Iron Gate - to pięcioosobowy skład! - wymagać rychłego wydania na Switchu, ale skoro już są chętni do pomocy przy porcie, sprawa wygląda nieco lepiej z perspektywy właścicieli sprzętu Nintendo. 

Oczywiście chcieć nie zawsze znaczy móc, ale naiwnie wierzę, że jeśli rzuca się słowa w przestrzeń, to nie ma w tym przypadku. Być może już coś w tle się dzieje, czego efektem będzie w miarę prędka premiera "Valheim" na Switchu. Bo dwa lata oczekiwania to trochę za długo - choć akurat "Apex Legends" i tak odpalę, mimo wszystko...

bEszYpFp

źródło: NintendoLife via nintendoswitch.pl

bEszYpGf