V-kształtne PlayStation 5 tylko w wersji dla deweloperów

V‑kształtne PlayStation 5 tylko w wersji dla deweloperów

V-kształtne PlayStation 5 tylko w wersji dla deweloperów
Bartosz Witoszka
02.12.2019 09:14

Po szkicach przyszła pora na pierwsze (nieoficjalne oczywiście) zdjęcia nowej konsoli Sony.

Mniej więcej za rok o tej porze część z graczy będzie ze zniecierpliwieniem oczekiwała na kuriera, który w pocie czoła będzie uwijał się, by dostarczyć upragnione PlayStation 5 wszystkim, którzy zdecydowali się na zamówienie przedpremierowe. Na razie jednak to przyszłość, a póki co Sony nie pokazało, jak w ogóle PlayStation 5 będzie wyglądać, jaką mocą obliczeniowa będzie dysponować i ile tak naprawdę będzie kosztować. Wiadomo tylko, że jakiś czas temu część deweloperów dostała już wczesne modele konsol, by zapoznać się z przewidywanymi osiągami i powoli zacząć projektować gry godne dziewiątej generacji.

Prędzej czy później musiało dojść do wycieku – pytanie tylko, czy faktycznie ktoś złamał podpisane NDA, czy raczej stanowi to część kampanii marketingowej. Tego pewnie nie dowiemy się nigdy, dlatego skupmy się na tym, co wiadomo.

Użytkownik AllGamesDelta ujawnił na Twitterze zdjęcie, na którym widać model PlayStation 5 w tak zwanej wersji “devkit”. Rzecz jasna pochodzi ono od anonimowego dewelopera, dlatego na początku autentyczność fotografii budziła pewne wątpliwości, jednak później do dyskusji włączył się redaktor technologicznego serwisu The Verge, Tom Warren, który potwierdził, że tak właśnie wyglądają “devkity” nowej konsoli Sony.

Uwagę przykuwa charakterystyczny kształt konsoli, który przypomina literę V. Wygląda nieco kosmicznie, rodem z jakiejś space opery i w sumie nie obraziłbym się za coś takiego pod telewizorem. Zdaniem Warrena pozwoliło to na zamontowanie otworów wentylacyjnych zarówno po bokach konsoli, jak i na środku, dzięki czemu sprzęt nie przegrzewa się aż tak bardzo i pozwala na testowanie w nawet trudnych warunkach. Na razie nie wiadomo jaką kulturą pracy poszczyci się konsumencka wersja PlayStation 5, miejmy nadzieję, że będzie cichsza niż pierwsze wersje PlayStation 4

Na zdjęciach widoczne są również pady, które wyglądają niemal identycznie, jak DualShock 4, co wcześniej potwierdziły szkice i rendery (nie zdjęcia, wiem), o których pisałem jakiś czas temu.

Na razie pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenie ceny i zakładanej mocy PlayStation 5, którego premiera zaplanowana jest na okres grudzień 2020 roku.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)