Zmien skórke
Logo Polygamii

Pierwsze zdjęcia pada do PlayStation 5

Wygląda znajomo, prawda?

Już na początku października Sony zdradziło kilka szczegółów dotyczących pada do PlayStation 5. Co prawda zabrakło oficjalnej prezentacji, ale wspominano między innymi o regulowanej czułości spustów i zwiększonym “haptic feedback”, dzięki czemu użytkownik rozróżniać ma nawierzchnię po jakiej porusza się pojazd albo cios wyprowadzony konkretnym typem uzbrojenia. Oprócz tego wejście USB typu C do szybkiego ładowania akumulatora, a także bezpośrednie połączenie z chmurą, co ma wspierać usługę PlayStation Now. Dużo planów, ale do tej pory nie wiedzieliśmy jak rzeczony pad w ogóle będzie wyglądał.

Ostatnio patenty Sony zdradzają coraz więcej szczegółów dotyczących kolejnych funkcjonalności PlayStation 5 – niedawno pisałem o dodatkowych dyskach SSD, które na początku były brane za kartridże do niezapowiedzianej jeszcze przenośnej konsolki Sony. Dziś przychodzę do Was z kolejnym patentem, tym razem dotyczącym pada do PS5, który co prawda nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale chyba z czystym sumieniem można założyć, że będzie to po prostu Dualshock 5. Skąd to przypuszczenie? Hmm, może dlatego, że wygląda niemal identycznie, jak Dualshock 4? Zresztą, zerknijcie na porównanie przygotowane przez użytkowników Restery.

Oprócz wymienionych już zmian, pad nie będzie miał światełka umieszczonego z tyłu konstrukcji, co może wydłużyć działanie akumulatora. Sam akurat lubię ten bajer, zwłaszcza jak współgrał z ilością życia naszej postaci.

Portal Video Game Chronicle przygotował cyfrową przeróbkę Dualshocka 4, tak by przypominał on nową konstrukcję. Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, ale widać wyraźne różnice w kształcie. Dalej jednak gałki analogowe są w jednej linii, więc…

Tak czy inaczej, na oficjalną prezentację konsoli i pada musimy jeszcze poczekać, zaś PlayStation 5 pojawi się na półkach sklepowych w grudniu 2020 roku.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

Serio? Naprawdę? Co to za żenujący bait?

To nie są pierwsze zdjęcia pada. To czyjeś wyobrażenie pada na podstawie szkiców.

Simplex
Użytkownik
gseed
Użytkownik

No szkoda tylko, że treść tamtego artykułu nie została poprawiona. Tutaj pewnie będzie podobnie.

Zresztą po co my sobie język strzępimy, ten serwis jest trupem 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry