Uwaga na fałszywe strony Nintendo. Oferują pozorne zniżki na konsolę Switch i gry

Uwaga na fałszywe strony Nintendo. Oferują pozorne zniżki na konsolę Switch i gry

Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Erik Mclean
Konrad Siwik
19.01.2022 16:47

Nintendo ostrzega swoich klientów o istnieniu fałszywej strony internetowej, która zachęca potencjalnych klientów ogromnymi zniżkami na konsole Switch i gry. W rzeczywistości sfabrykowana witryna może pozbawić kupujących pieniędzy i wyłudzać dane osobowe.

Konsola Nintendo Switch, podobnie jak dedykowane na nią gry, rzadko notują spadki cen. Z tego względu każda promocja na sprzęt firmy przyciąga uwagę potencjalnych nabywców. Zachęceni niską ceną, mogą bez namysłu wejść na niezweryfikowaną stronę, by dokonać zakupu. Nintendo przestrzega jednak swoich klientów przed witryną podszywającą się za firmę.

"Potwierdziliśmy istnienie fałszywej strony, która podszywa się pod stronę główną Nintendo. Te fałszywe strony nie mają z nami nic wspólnego" – wyjaśnia Nintendo. Fałszywa strona nielegalnie wykorzystuje logo Nintendo, przez co wygląda, jakby była obsługiwana przez firmę. Ogromne zniżki na gry i konsolę Switch same w sobie powinny już budzić podejrzenia u potencjalnych klientów.

391039486500816793

"Zakup produktów na fałszywych stronach internetowych może spowodować szkody, takie jak nieuprawnione pozyskiwanie danych osobowych. Prosimy o zachowanie ostrożności, aby nie pomylić ich z naszą stroną internetową i nie kupować produktów z fałszywych witryn" – ostrzega Nintendo w komunikacie.

Brak otrzymania zamówionego produktu i utopienie pieniędzy to jedno. Oprócz tego kupowanie towarów na fałszywych stronach internetowych może narazić klienta na ryzyko kradzieży tożsamości, ponieważ operatorzy tych witryn uzyskują dostęp do danych dotyczących płatności. Jednocześnie, fałszywe strony mogą być wykorzystywane do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania na komputerze lub smartfonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)