Balan Wonderworld najgorszą grą roku 2021. Przynajmniej na Switchu

Balan Wonderworld najgorszą grą roku 2021. Przynajmniej na Switchu

Balan Wonderworld
Balan Wonderworld
Karolina Kowasz
21.12.2021 17:28

Nadchodzący koniec roku jest dobrą okazją do podsumowania sobie wszystkiego, co wydarzyło się w branży w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Jedną z ciekawostek jest uzyskanie przez Balan Wonderworld tytułu najgorszej gry na konsolę Nintendo Switch.

Tego rodzaju podsumowanie przygotował serwis Metacritic. Znajdziemy tam recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali. Na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą przyjęcie danego medium przez krytyków.

Niechlubny zwycięzca

Na liście opublikowanej przez Metacritic znalazły się gry z najniższymi wynikami, które zostały wydane na dowolną platformę pomiędzy 1 stycznia 2021 a 31 grudnia 2021 roku. Gry są klasyfikowane według Metascore, wszelkie tytuły z mniej niż 7 recenzjami od profesjonalnych krytyków zostały wykluczone. Dodatkowo jeśli jeden tytuł znalazłby się na liście kilka razy przez niskie wyniki na więcej niż jednej platformie, uwzględniano tylko wersję z najniższą punktacją.

W przypadku tytułów na Nintendo Switch, lista obejmuje tylko dwie produkcje. Pierwsza z nich to wspomniany Balan Wonderworld, którego średnia ocen wyniosła zaledwie 36 punktów na sto możliwych. Poza nim na tę konsolę wymieniono także GTA: The Trilogy - The Definitive Edition z wynikiem 47 punktów.

Pozostałe tytuły

Ranking Metacritic objął także problematyczne produkcje na inne platformy. Listę otwiera chociażby eFootball 2022, które uzyskało średnią wynoszącą zaledwie 25 punktów. Pełna lista kiepskich gier, razem ze średnią ocen oraz platformą, na jaką zostały wydane, prezentuje się następująco:

  1. eFootball 2022 - 25 (PC)
  2. Balan Wonderworld - 36 (Nintendo Switch)
  3. Werewolf: The Apocalypse - Earthblood - 42 (PS4)
  4. Taxi Chaos - 42 (PS4)
  5. Of Bird and Cage (PC)
  6. GTA: The Trilogy - The Definitive Edition - 47 (Nintendo Switch)
  7. I Saw Black Clouds - 48 (PS4)
  8. Arkham Horror: Mother's Embrace - 48 (PC)
  9. Demon Skin - 48 (PC)
  10. Necromunda: Hired Gun - 49 (PS4)

Jak można zaobserwować, na liście nie znalazła się żadna produkcja, która byłaby dedykowana na Xboxa. Prym wiodą tytuły przeznaczone na desktopy oraz PlayStation 4. Za najgorszy tytuł na ten drugi, co widać powyżej, uznano Werewolf: The Apocalypse - Earthblood, mające średnią 42 punktów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)