Unrecord celuje w fotorealizm. Czy to jeszcze gra?

Unrecord celuje w fotorealizm. Czy to jeszcze gra?

Unrecord zachwyca realistyczną grafiką
Unrecord zachwyca realistyczną grafiką
Źródło zdjęć: © Steam
20.04.2023 10:30, aktualizacja: 23.01.2024 15:50

Czy to jeszcze gra? Unrecord, czyli fotorealistyczny FPS od studia DRAMA, zachwyca na kolejnym materiale. Powiedzieć, że wygląda to imponująco, to zdecydowanie spore niedopowiedzenie.

Gdy byłem ciut młodszy, to za definicję "gry z realistyczną grafiką" krył się Hitman: Kontrakty. Wtedy nie śniłem nawet o tym, że w przyszłości doczekamy się takich graficznych perełek jak Unrecord. Włos na głowie się jeży...

Z Unrecord zapoznaliśmy się pod koniec ubiegłego roku, kiedy to Alexandre Spindler zakomunikował światu, że pracuje nad fotorealistyczną strzelanką, w której rozgrywkę obserwujemy z perspektywy body cam. Projekt nabiera rozpędu. I to jeszcze jakiego!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Unrecord od studia DRAMA na nowych materiałach

Zapomnijcie o poprzednim materiale z rozgrywki, bo ten najnowszy jest zdecydowanie lepszy: dłuższy no i wyższej rozdzielczości. Unrecord, mimo że tworzone przez niezależnego dewelopera, potrafi zaciekawić samym swoim pomysłem na rozgrywkę.

Unrecord to coś więcej niż zwykły FPS

Oto immersyjny FPS w praktyce. Odwiedzając kartę gry na platformie Steam, możemy dowiedzieć się nieco więcej o wizji deweloperów. Studio DRAMA dąży do stworzenia "wciągającego i narracyjnego doświadczenia", gdzie pojawią się rozbudowane opcje dialogowe (przypomnijmy, że mówimy o strzelance!), unikalny system strzelania, a nawet – dylematy moralne!

Fabułę w Unrecord można porównać do powieści detektywistycznej lub thrillera. Gracz będzie musiał zbadać kilka spraw kryminalnych i zmierzyć się z różnorodną obsadą postaci. Fabuła i prezentacja gry będą kluczowe dla doświadczenia rozgrywki, dlatego gracze mogą spodziewać się wielu sekwencji rozgrywki, jak również licznych zwrotów akcji.

Unrecord celuje w fotorealizmDRAMAOpis gry na platformie Steam

Premiera Unrecord

I tu się kończą konkrety. Unrecord nie ma nawet przybliżonej daty premiery, nie są znane też wymagania sprzętowe. Warto jednak śledzić poczynania tego zespołu i trzymać rękę na pulsie.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)