Uniwersytet Gdański wypuścił grę, która wygląda zaskakująco ciekawie

Szkoła bawiąc - uczy. Takie podejście pochwalamy.

Uniwersytet Gdański wypuścił grę, która wygląda zaskakująco ciekawie
Adam Bednarek

Waterworks powstało na bazie wyników badań historyczno-archeologicznych prowadzonych przez dr Wacława Kulczykowskiego na Wydziale Historycznym UG. Produkcja jest "finansowana ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na Działalność Upowszechniającą Naukę".

Wiem, co niektórzy mogą pomyśleć - to nie miało prawa się udać. Tymczasem Waterworks przyjemnie zaskakuje, o czym każdy może się przekonać.

Obraz

Chwilę pograłem i naprawdę rozumiem, skąd pozytywne komentarze na Facebooku. Waterworks wygląda jak klasyczna strategia z lat 80., co akurat nie jest wadą. Prosta rozgrywka sprawia, że łatwo zapomnieć o obowiązkach i wspomóc mieszkańców Grudziądza.

Taki sposób finansowania i powstania gry zmusza do zastanowienia - może to właśnie uniwersytety powinny być kuźnią niezależnych produkcji? Szkoła wyższa zapewnia w końcu naukowe zaplecze, które może być ciekawie wykorzystane, co pokazuje Waterworks.

Rządowe programy albo giełdowe wymogi każą zwracać uwagę na inne kwestie. Gdyby szkoły nie kierowały się ekonomią i zyskiem, tylko promowały projekty z ciekawymi pomysłami, korzyści dla graczy mogłyby być duże. Zobaczymy, czy Waterworks przetrze ślad - z ciekawością będziemy obserwować dalsze losy projektu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.