Zmien skórke
Logo Polygamii

GameINN zwiększa budżet. Będzie więcej pieniędzy na polskie gry

Polski rząd znów chce sypnąć dodatkowego grosza. Nie tylko Wiedźminowi.

Pomysł na konkurs GameINN jest prosty – wesprzeć sektor gier wideo w Polsce. Koncept przyjął się całkiem nieźle i skrzętnie korzystają z niego kolejne studia. Dodatkowe środki zdobyte w konkursie pomogły m.in. CD Projektowi w opracowaniu “żywego”, otwartego miasta, które trafiło do “Cyberpunk 2077”, Techland mógł dzięki niemu stworzyć nowy system walki, potrzebny do potyczek “z przeciwnikami nietypowych rozmiarów”, z kolei ekipa Flying Wild Hog mogła zmodyfikować autorski silnik, czego efekty mamy nadzieję zobaczyć w “Shadow Warrior 3”.

Ale z dobrodziejstw konkursu korzystały również studia mniejsze: Vivid Games, The Farm 51 czy Jujubee. W ubiegłym roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wybrało 27 projektów do dofinansowania, które zgarnęły dotacje na łączną kwotę prawie 105 mln zł.

W tym roku budżet konkursu zwiększy się o 50 mln zł.

– Informujemy o aktualizacji dokumentacji dla konkursu nr 4/1.2/2019 – GameINN-IV, ogłoszonego 15 listopada 2019 r. W wyniku aktualizacji zwiększono alokację na konkurs z 100 mln zł do 154 383 714,37 zł – czytamy w oficjalnym oświadczeniu NCBR.

Przypomnijmy, program GameINN został uruchomiony w 2016 r. na wniosek Porozumienia Polskie Gry. Za jego realizację odpowiada Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, finansowanie pochodzi natomiast z funduszy europejskich, a dokładniej z programu Inteligentny Rozwój (POIR).

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marcinek
Użytkownik

Krew mnie zalewa: 500+, wakacje plus, wczesne emerytury dla samych swoich, dotacje do kościoła i na emerytury dla księży i sióstr zakonnych, i zakonników, TVP+, sport+, banki+, itd. niekończąca sie opowieść.
Nich skończą te janosikowe rozdawnictwo.
Ponad 2000 miliardów zł. długu .
Żyjemy w kapitaliźmie, jak coś jest nieopłacalne to musi odejść. Inni, jak normali ludzie niech sobie znajdą sponsorów alo źródło pożyczek, byle by nie kradli z porfeli innych.

Kalimdor
Użytkownik

Nie ma się co denerwować xD To jest forma odbierania z powrotem pieniędzy zabranych pod groźbą przemocy przez państwo – najważniejsze to krakać tak jak oni, ale nigdy nie poddawać się miękkiej narodowej indoktrynacji.

JimmyRaynor
Użytkownik

Ten rząd jest po prostu lepszy w gospodarzeniu niż PO-PSL. Prawda, że wprowadzili dużo nowych podatków, ale domykanie dziury VAT to potężny zastrzyk pieniędzy.

Popularne wpisy

Popularne Gry