Ubisoft rezygnuje z online passów

Ubisoft rezygnuje z online passów
01.11.2013 08:38
Ubisoft rezygnuje z online passów
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Poczynając od Assassin's Creed IV: Black Blag, w którym jednak przepustka sieciowa się znalazła...

Online pass w grach Ubisoftu nosił nazwę Uplay Passport. Jednak podobnie jak jakiś czas temu Electronic Arts, firma rezygnuje z przepustek sieciowych.

Pierwszą produkcją bez tego "uwielbianego" przez graczy elementu jest Assassin's Creed IV: Black Flag. W którym, co ciekawe, Uplay Passport się jednak znalazł. Najwyraźniej firma zrezygnowała z niego w okolicy premiery, co daje do myślenia - bo co w takim razie było prawdziwym powodem tej decyzji? Jeśli zatem nie masz Uplay Passport do gry, będziesz mógł ściągnąć go za darmo z Xbox Live lub PSN. Jeśli zaś już za niego zapłaciłeś, skontaktuj się z polskim Ubisoftem i przedstaw sprawę.

Kluczowy w oświadczeniu Ubisoftu jest fragment:

Uplay Passport nie będzie częścią żadnej gry Ubisoftu w przyszłości. Firma tłumaczy to tym, że w czasach, gdy tryby single i multi przenikają się i uzupełniają, przepustki sieciowe nie mają racji bytu. Cóż, to że nie mają racji bytu, wynika raczej z faktu, że gracze korzystający z używanych gier mają je w nosie i interes przestał się opłacać (tak jak w przypadku EA). Jeśli w ślad za tą decyzją w grach Ubisoftu pojawi się więcej mikropłatności, wszystko stanie się jasne.

[Źródło: Ubisoft]

Marcin Kosman

327073371941066794
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Ubisoft 100% vege
Ubisoft 100% vege
Joanna Pamięta - Borkowska
Ubisoft na E3
Ubisoft na E3
marcindmjqtx
Komentarze (0)