Ubisoft pracował nad grą o królu Arturze. Projekt skasowano z absurdalnych powodów

Sieciowy RPG miał konkurować z serią "Monster Hunter". Warunek? Gra miała "być lepsza od Tolkiena".

Ubisoft pracował nad grą o królu Arturze. Projekt skasowano z absurdalnych powodów

Jason Schreier nie odpuszcza i nadal z bardzo bliska przygląda się zamieszaniu wokół Ubisoftu. Tym jednak razem najlepiej poinformowany dziennikarzy branży growej, od niedawna związany z Bloombergiem, dotarł to informacji niezwykle zaskakujących.

Okazuje się, że Ubisoft pracowało nad grą o Królu Arturze, ale projekt został skasowany. Gra miała nawiązywać do cyklu "Monster Hunter" i być sieciowym RPG-iem. Jego roboczy tytuł brzmiał "Avalon".

Do pracy nad projektem ściągnięto Mike'a Laidlawa, byłego dyrektora kreatywnego serii "Dragon Age". Jego transfer z Bioware do Ubisoft był szeroko komentowany i oceniany, jako świetny ruch ze strony francuskiego studia.

Po przejściu czekało Laidlawa zderzenie z grupą "nietykalnych", a dokładniej z jednym z nich - Sergem Hascoetem, który prywatnie nie był wielkim zwolennikiem fantasy i projekt skasował. Ekipa pracująca nad "Avalon" miała podobno usłyszeć, że tytuł powinien być "lepszy od Tolkiena", żeby mógł odnieść jakikolwiek sukces.

Twórcy próbowali ratować grę, zmieniając jej klimat: od science-fiction po grecką mitologię. Hascoet był jednak nieugięty i finalnie projekt trafił do kosza. Tym samym Laidlaw, po niecałych dwóch latach, podziękował Ubisoftowi za współpracę.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościubisoftbioware

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.