Tylko Chmielarz umiał zrobić grę komputerową bez komputera

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o Polsce od producentki Bulletstorma, wysokobudżetowej produkcji EA tworzonej przez rodzime studio People Can Fly.

marcindmjqtx

06.01.2011 | aktual.: 06.01.2016 14:52

W wywiadzie przeprowadzonym przez serwis GameHunters z USAToday na pytanie o to, czy legendarna gra Duke Nukem był inspiracją dla twórców Bulletstorma Tanya Jessen odpowiada:

Ludzie często się nas pytają czy Duke Nukem był inspiracją, co jest w tym śmieszne, to fakt, że Adrian [Chmielarz] dorastał w Polsce i nie miał komputera by grać w tę grę, więc nie wiedział nic o Duke Nukem. Cóż, nie wiem, co w tym Epicu o Polsce i Adrianie wiedzą, ale pobieżne sprawdzenie dat w Wikipedii mówi, że Duke Nukem 3D miał premierę w 1996, a Tajemnica Statuetki, przy której pracował Adrian w 1993. Ale wiadomo - Polska - dziki kraj, niedźwiedzie na ulicach, gry komputerowe bez komputerów i takie tam...

Całość zabawnie skomentował sam zainteresowany na swoim Twitterze:

Miałem już wtedy komputer, niestety nie grałem w gry, bo byłem zajęty walką z niedźwiedziami polarnymi Polecamy też wideo z roku 1995, w którym Adrian mówi o polskim rynku gier i siedzi obok komputera, no ale może to atrapa. Do obejrzenia tutaj.

Wniosek - Polak potrafi. Jak zwykle.

Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.