Twórczyni Gabriel Knight zbiera pieniądze nie na grę, ale na cały rok robienia gier

Twórczyni Gabriel Knight zbiera pieniądze nie na grę, ale na cały rok robienia gier
marcindmjqtx

05.04.2012 12:02, aktual.: 05.01.2016 16:50

Ostatnimi czasy już chyba wszyscy zbierają pieniądze na swoje gry na Kickstarterze. Jane Jensen, twórczyni serii Gabriel Knight, nie zbiera jednak na grę, ona zbiera na cały rok robienia gier.

Pomysł jest prosty. Zamiast obiecywać konkretną grę, studio Pinkerton Road proponuje udział w "jednym sezonie" (który potrwa od teraz do końca czerwca 2013 roku) uczestnictwa w klubie "gier wspieranych przez społeczność".  W tym czasie powstaną na pewno dwie produkcje - Lola and Lucy's Big Adventure (koniec lata 2012 r.), przeznaczona raczej dla dzieci i jedna zupełnie nowa przygodówka od Jane Jensen, która ma być gotowa w 2013 roku. Jeśli uda się uzbierać 600 tysięcy dolarów, powstanie także jeszcze jedna przygodówka, która powinna mieć premierę w czerwcu 2013 roku.

Przez cały czas trwania "klubu" wszyscy, którzy wezmą w nim udział, będą mieli dostęp do nowych filmików z powstawania tych gier, szkiców koncepcyjnych i tak dalej, będą mogli także dyskutować i wspierać ich twórców procesie twórczym.

To interesujący pomysł - zamiast konkretnej gry, zaoferować możliwość obserwowania pracy (i oczywiście dostęp do owoców tejże) studia przez ponad rok. Studio Pinkerton Road potrzebuje 300 tysięcy dolarów, by ruszyć z tym projektem, na razie na koncie ma prawie 32 tysiące, do końca zbiórki zostały 44 dni.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)