Twórcy The Sims pracują nad zupełnie nową grą. Inspirowaną Minecraftem i "darmową"

Strona głównaTwórcy The Sims pracują nad zupełnie nową grą. Inspirowaną Minecraftem i "darmową"
22.07.2014 12:00
Twórcy The Sims pracują nad zupełnie nową grą. Inspirowaną Minecraftem i "darmową"
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Studio poszukuje osoby na stanowisko starszego projektanta. Trzy kluczowe pojęcia to: Minecraft, F2P i społecznościowe MMO.

bEEdTqvF

EA Maxis poszukuje chętnych na stanowisko starszego projektanta przy ich nowym tytule. Co ciekawe, gra ma być darmowa i czerpać inspiracje z takich produkcji jak Minecraft czy Little Big Planet. Oprócz tych zupełnie standardowych wymagań, jak kilka lat doświadczenia, gry traktowane jako pasja itp., pojawiają się dość specyficzne, które zdradzają z czym będziemy mieć do czynienia:

  • -głębokie zrozumienie natury społecznościowych gier MMO
  • -głębokie zrozumienie procesu tworzenia gry, craftingu, drzewek technologicznych, RPG-owego rozwijania postaci
  • -umiejętność monetyzacji modelu free-to-play w sposób, który gracze będą szanować i uważać za dobry dodatek
  • -zrozumienie gier posiadających „przestrzeń twórczą” takich jak Little Big Planet, Minecraft i jego mody, Roblox, Disney Infinity, Project Spark i innych podobnych.

Chciałbym spodziewać się rewolucji, ale te trzy słowa układające się w dźwięczny skrót F2P niestety powodują u mnie bardzo sceptyczne podejście. Szczególnie po tym co działo się z Dungeon Keeperem i słowach, że to wina graczy, bo nie rozumieją nowości.

bEEdTqvH

To czego możemy być pewni to obecność gry na PC i platformach mobilnych. W ogłoszeniu pojawił się również skrót „HD”, który może odnosić się do nowej generacji konsol, ale są to tylko domysły. Na więcej informacji musimy niestety poczekać. Najbliższa okazja na jakiś przeciek już za miesiąc na targach GamesCom.

[Źródło: CVG]

Oskar Śniegowski

326939878670096426
bEEdTqwD