Twórcy The Last of Us 2 myślą również o osobach z niepełnosprawnościami

I to się chwali!

Twórcy The Last of Us 2 myślą również o osobach z niepełnosprawnościami

03.06.2020 | aktual.: 04.06.2020 10:41

"The Last of Us 2" zapowiada się na tytuł ekstremalnie wręcz dopracowany. I to nie tylko biorąc pod uwagę szeroko pojęte audiowizualia czy fabułę, ale również dostosowanie względem osób z niepełnosprawnościami.

Szczegóły dotyczące samej gry są ściśle pilnowaną tajemnicą. Kto wie czy nie drugą, zaraz po wyglądzie i cenie Playstation 5. Ale twórcy coraz chętniej dzielą się drobnymi informacjami. Jednym z nich jest Robert Krekel, człowiek odpowiedzialny w Naughty Dog za dźwięk.

Jego zdaniem "The Last of Us 2" można ukończyć jedynie jej słuchając. "Jeden z naszych niezwykle utalentowanych projektantów dźwięku, Justin Mullens, spędził dużo czasu na tworzeniu pełnego zestawu narzędzi dźwiękowych, które pomogą graczom niewidomym i słabowidzącym" – chwali się na Twitterze i przyznaje, że wypróbował walkę "na sobie".

Na tym usprawnienia się nie kończą. W grze zaimplementowano w sumie około 60 mechanizmów, które mają pomóc osobom z niepełnosprawnościami. Pojawi się możliwość przełożenia tekstu pisanego (np. ze znalezionych notatek) na mowę i to nie tylko w języku angielskim.

Studio opracowało również modyfikację dla osób z zaburzeniami ostrości wzroku, która sprawi, że świat gry będzie szary, a kluczowe elementy podświetlą się na różne kolory.

Zestaw uproszczeń obejmie również bardziej tradycyjne opcje, jak powiększenie czcionek oraz elementów interfejsu czy zmiany w ustawieniach kontrolera.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.