Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Twórcy serii The Sims szukają rąk do pracy nad “całkowicie nową serią”

Strona głównaTwórcy serii The Sims szukają rąk do pracy nad “całkowicie nową serią”
28.01.2020 13:30
Twórcy serii The Sims szukają rąk do pracy nad “całkowicie nową serią”Twórcy serii The Sims szukają rąk do pracy nad “całkowicie nową serią”
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDotSHrG

Mało prawdopodobne jednak, by Maxis zrezygnowało z wypuszczenia piątych Simsów.

bDotSHqZ

Choć Simsy nie dostają zazwyczaj za wiele miejsca w serwisach branżowych i zazwyczaj wspomina się o nich tylko przy okazji premiery kolejnego z rzędu rozszerzenia, które pozwoli wysłać nasze kochane ludziki na uniwersytet lub przemeblować ich mieszkanka, to społeczność gry jest nadwyraz żywa i zaangażowana w rozwój produkcji. Nad wszystkim czuwają tak zwani SimsGuru, czyli deweloperzy z Maxis Studios odpowiadający za komunikację ze społecznością; do ich zadań należy między innymi udział w streamach, gdzie omawia się nowości, jakie w najbliższym czasie trafią do gry.

Na przełomie kwietnia i maja zeszłego roku, jeden z Guru pożegnał się ze swoim stanowiskiem, ale nie oznaczało to koniec pracy dla Maxis, ani tym bardziej dla Electronic Arts. Według tweeta, w którym poinformowano o zmianach kadrowych, SimGuruGrant (Grant Rodiek) zajął się tworzeniem nowej gry, opracowywanej wewnątrz studia. Spekulowano wtedy, że będzie to po prostu piąta, pełnoprawna odsłona Simsów, jednak niedawne doniesienia o nowych miejscach pracy w Maxis sugerują, że może to być całkowicie nowa seria.

Brzmi to totalnie jak nie w stylu Electronic Arts, które nie jest zbyt skore do tworzenia nowych marek, a bardziej woli się skupić na wypuszczaniu dodatków i tworzeniu kontynuacji do już istniejących gier. O ile jest to praktyka leniwa, to ciężko się jej nie trzymać – gracze uwielbiają to, co znają i chętniej wyłożą pieniądze na kolejne Call of Duty czy Fifę niż nową, nieznaną produkcję.

325324681861543900

O nowym, niezapowiedzianym jeszcze tytule nie wiemy na razie nic konkretnego, a jedyne, co podano w ogłoszeniu to obecność efektów, takich jak ogień czy dym, a także rozbudowanego systemu zniszczeń. Wspomniano również o “grze-usłudze”, co od razu wzbudziło niepokój fanów, ale warto poczekać tutaj na jakieś dokładniejsze informacje i nie skreślać na wstępie nowej gry Maxis.

bDotSHrb

Czy oznacza to zatem, że nie powstanie The Sims 5 i po zakończeniu wsparcia “czwórki”, seria uda się na zasłużony odpoczynek? Mało prawdopodobne i już teraz mówi się, że nowa odsłona tworzona jest z myślą o dziewiątej generacji konsol.

Bartek Witoszka

bDotSHrX