Twórcy Scorn zmieniają datę premiery. Ubisoft w szoku

Twórcy Scorn zmieniają datę premiery. Ubisoft w szoku

Scorn: data premiery
Scorn: data premiery
Źródło zdjęć: © Steam
30.09.2022 09:32, aktualizacja: 30.09.2022 10:55

Studio Ebb Software wraz z wydawcą Kepler Interactive mają zaszczyt przekazać miłą wiadomość dla graczy. Otóż Scorn nie zadebiutuje w zapowiadanym przez twórców terminie. Gra pojawi się wcześniej.

Horror, jakie jeszcze nie było

Scorn to pierwszoosobowa gra przygodowa, o ile "przygodą" można nazwać tułaczkę po lokacjach ozdobionych materią organiczną, stylizowaną na dzieła Hansa Rudolfa Gigera. Twórcy nie ukrywają, co stanowi dla nich główną inspirację. Zresztą, nie muszą nawet tego robić. Scorn to horror, który emanuje "piękną ohydą", a wykreowany świat potęguje wszechobecne zaszczucie. Niektóre fragmenty produkcji przywodzą na myśl dzieła Zdzisława Beksińskiego.

"Czekaliście wystarczająco długo..."

Początkowo Scorn miał zadebiutować 21 października, jednak plany się zmieniły. Ebb Software poinformowało, że gra trafi na rynek trochę wcześniej, a konkretnie 14 października. Trzeba przyznać, że jest to dość nietypowa (jak na standardy branży) informacja. Gracze są przyzwyczajeni do ciągłych opóźnień, a tutaj taka niespodzianka.

Przykładów nie trzeba daleko szukać. Ubisoft zdecydował, że piracka przygoda Skull and Bones, mająca zadebiutować w listopadzie 2022 r., ujrzy światło dzienne 9 marca przyszłego roku. Podobnie Avatar: Frontiers of Pandora. Nową datą premiery może pochwalić się również Hogwarts Legacy. Wracając tymczasem do Scorn – ten nieszablonowy horror ukaże się na PC (Steam, Epic Games Store, GOG) oraz Xbox Series X|S. Tytuł będzie dostępny od dnia premiery w Game Passie.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)