Twórcy growego Wiedźmina przeznaczyli 4 miliony złotych na WOŚP

Strona głównaTwórcy growego Wiedźmina przeznaczyli 4 miliony złotych na WOŚP
25.03.2020 15:59
Twórcy growego Wiedźmina przeznaczyli 4 miliony złotych na WOŚP
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Brawo!

bEKbiLuJ

No i w tytule już pojawia się "błąd", bo przecież nie sami deweloperzy, a CD Projekt S.A., czyli firma matka, pod której skrzydłami znajduje się CD Projekt Red i GOG, ale wiecie – dobrze brzmi to w nagłówku. Ale znowu nie jest to pełna prawda, gdyż połowa tej kwoty pochodzi od spółki, a połowa ze źródeł prywatnych głównych akcjonariuszy i zarządu.

Na fanpage’u studia przed chwilą pojawiła się informacja, że firma podjęła decyzję o przekazaniu rzeczonej kwoty na rzecz Wielkiej Orkiestrę Świątecznej Pomocy, gdyż, jak podkreślono we wpisie: A z kolei WOŚP przeznacza aktualnie zbierane pieniądze na wsparcie i sprzęt dla szpitali w związku z walką z koronawirusem.

Dobry to cel i podejrzewam, że niedługo usłyszymy o kolejnych firmach (nie koniecznie gamedevowych, choć i te włączyły się już w pomoc), które w ten lub inny sposób będą chciały pomóc. A taką postawę zawsze warto pochwalić.

bEKbiLuL

Jestem jednak prawie pewny, że pojawią się głosy w stylu "hur dur, w porównaniu z majątkiem firmy to jest nic, hur dur", tak jak miało to miejsce przy okazji przekazania 20 milionów złotych przez Dominikę Kulczyk na walkę z koronawirusem. Dla takich osób mam tylko jedną sugestię: idźcie się wypchać, serio.

Bartek Witoszka

Udostępnij:
bEKbiLvH