Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórcy Plague Inc. aktywnie wspierają walkę z koronawirusem

Oprócz kwoty pieniężnej pojawi się również specjalny tryb, w którym gracze będą mogli aktywnie zwalczać zarazę.

Chyba nikt nie spodziewał się, że problem, który dotknął regionu jednego państwa w lekko ponad dwa miesiące eskaluje do światowej pandemii i sparaliżuje – zdawać by się mogło – przygotowane na wszystko kraje pierwszego świata. Zapewne słyszeliście już wczorajsze oświadczenie rządu w sprawie wychodzenia z domu i dalszych wyjazdów. Nie chcę być pesymistą, ale w najbliższym czasie będzie gorzej…

O matko, przepraszam. Taki negatywny początek mi wyszedł, a sam wpis jest właśnie przejawem pozytywnego działania w tych niepewnych czasach, gdzie ludzie zwyczajnie nie wiedzą, jak się mają zachować. Na szczęście twórcy A Plague Inc. wiedzą, co należy zrobić.

O tytule autorstwa Ndemic Creations, w kontekście koronawirusa wspominał Dominik odpowiednio dwa miesiące temu, gdy gra zanotował gwałtowny wzrost popularności w Chinach i miesiąc temu przy okazji usunięciu produkcji z chińskiego App Store’a. Twórcy projektując Plague Inc. nie przewidzieli, jaki wpływ może mieć ich gra na ludzi, którzy się boją i szukają informacji (nie wiem, czy gra wideo jest ich odpowiednim źródłem, ale mniejsza z tym).

Dlatego w oświadczeniu na stronie gry znalazł się komunikat, z którego wynika, że studio przekaże 250 tysięcy dolarów na rzecz Coalition of Epidemic Preparedness Innovations oraz COVID-19 Solidarity Response Fund, co ma pomóc w walce z koronawirusem.

Osiem lat temu nigdy nie wyobrażałem sobie, że prawdziwy świat będzie przypominał grę Plague Inc. lub że tylu graczy z niej skorzysta, co ma im pomóc przetrwać prawdziwą pandemię. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć istotną pracę WHO i CEPI, którzy pracują nad znalezieniem szczepionki na COVID-19.

Powiedział James Vaughan, twórca Plague Inc. Dodał także, że w grze pojawi się opcja wsparcia tej ostatniej organizacji. Oprócz tego zaplanowano również darmową aktualizację, która doda nowy tryb zabawy polegający na zwalczaniu epidemii, a niej jej rozsiewania, jak było dotychczas. Gracze będą musieli reagować na kolejne poczynania wirusa, wprowadzając kwarantannę, zamykać ośrodki publiczne, jak centra handlowe czy wydawać odpowiednie rozporządzenia, by nie doszło do globalnej paniki.

To miły gest, oby takich więcej w tej przyszłości.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marcinek
Użytkownik

@”Chyba nikt nie spodziewał się,” Zdecydownie ludzie bez wyobraźnie się nie spodziewali. Przepraszam, że może tak trochę obraźliwie ale o ile społeczeństwu można wybaczyć brak wyobraźni w tym zakresie (w końcu mają swoje życie) to Rzadowi już nie bo to ich zadania, praca. Charakterystyka wirusa czyli głównie okres od zarażenia do objawów czy/i zdolności zarażania czy śmiertelność dla tego wirusa od samego początku stwarzała prawie pewność, zę wirus obiegnie całą ziemie. I akurat większość osób w moim otoczeniu miałą identyczną opinie w dniu kiedy powiedziano o wirusie w Wuhan. Więc nie czuję się wyjątkowy w żaden sposób. Przewidziałem to na… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry