Wydawca Elden Ring potwierdza. Zostali zaatakowani przez hakerów

Wydawca Elden Ring potwierdza. Zostali zaatakowani przez hakerów

Elden Ring
Elden Ring
Źródło zdjęć: © Steam
13.07.2022 16:54, aktualizacja: 15.07.2022 08:34

Bandai Namco potwierdza ostatnie doniesienia. Wydawca Elden Ring został zaatakowany przez hakerów. Firma postanowiła działać i sprawdza, jaka jest skala problemów. W grę wchodzą wrażliwe dane klientów.

O Bandai Namco zrobiło się ostatnio głośno za sprawą niepokojących doniesień. Grupa ALPHV miała przeprowadzić atak na japońskiego wydawcę, wykorzystując przy tym oprogramowanie ransomware. Polega on na tym, że przejmowane są wrażliwe dane, a następnie hakerzy żądają okupu w zamian za ich odblokowanie.

Te niepokojące informacje okazały się niestety prawdą. Bandai Namco, w oświadczeniu dostarczonym redakcji VGC, potwierdza atak.

3 lipca 2022 roku Bandai Namco Holdings Inc. potwierdziło, że doświadczyło nieautoryzowanego dostępu osób trzecich do wewnętrznych systemów kilku spółek grupy w regionach azjatyckich (z wyłączeniem Japonii). Po potwierdzeniu nieautoryzowanego dostępu podjęliśmy działania takie jak zablokowanie dostępu do serwerów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkód.

Komunikat Bandai Namco

Firma jest świadoma problemu i podkreśla, że "będzie nadal badać przyczyny tego incydentu". Nie zabrakło również przeprosin za potencjalne szkody. Satoshi Oshita - dyrektor generalny Bandai Namco - musi działać szybko i skutecznie, by nie ucierpiał wizerunek firmy. Ataki hakerskie w branży gier nie są czymś nowym. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Głośnym echem odbiła się sytuacja związana z rodzimym CD Projekt RED.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)