wersja robocza

Twórcy Dark Souls dają znak życia. I wspominają o nowej grze

Strona głównaTwórcy Dark Souls dają znak życia. I wspominają o nowej grze
31.10.2020 17:21
Twórcy Dark Souls dają znak życia. I wspominają o nowej grze

To "Elden Ring", czyli ta produkcja From Software powstająca we współpracy z Georgem R. R. Martinem, twórcą "Gry o Tron". Długo było o niej cicho, ale twórcy uspokajają: to nie powód do niepokoju.

bELALcNx

Do zapowiedzi doszło rok temu na E3. From Software obiecało, że będzie to największa gra w ich historii. Szczątkowe informacje były więc zachęcające, ale zapadła długa cisza. 

W czerwcu 2020 roku pojawiła się plotka, że "Elden Ring" nie dostanie nowej prezentacji w tym roku. Wygląda na to, że prognoza się spełni, bo 2020 powoli chyli się ku końcowi, a o "Elden Ring" jak było cicho, tak dalej jest. 

Chociaż w końcu From Software przerwało milczenie. Nie liczcie jednak na nowy teaser czy chociażby podanie daty zdradzającej, kiedy możemy poznać jakieś szczegóły. 

Twórcy podziękowali na Twitterze za zainteresowanie i… to w zasadzie wszystko. Jest jeszcze obrazek, ale pochodzi z opublikowanego już zwiastuna. 

bELALcNz

Niby nie ma się czym ekscytować, niby niczego nie zdradzano, niby dalej niczego nie wiemy, ale hej: "Elden Ring" żyje i ma się dobrze. Nie trzeba się martwić, że projekt przepadł. Dobre i to. 

Cisza w temacie z drugiej strony nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że twórcy zawiesili sobie wysoko poprzeczkę. 

Development rozpoczął się od razu po zamknięciu Dark Souls 3, więc gra powstawała równolegle z Sekiro: Shadows Die Twice. Miał to od początku być RPG w klimatach dark fantasy „pełen rzeczy, których nie można było zrobić w Dark Souls”. Pod względem systemu walki bliżej mu do starszych tytułów, będzie miał kilka klas broni, magię oraz „alternatywy” w trudniejszych momentach. Co kojarzy mi się od razu z Demonsami oraz bezproblemowym pokonaniem Maneaterów dzięki czarom. Ale najważniejsze - Elden Ring będzie bliżej „otwartego świata” niż którakolwiek gra From

Pisał Adam.

Udostępnij:
bELALcOv