Twórca muzyki do Atomic Heart odda swoje wynagrodzenie na pomoc Ukrainie

Mick Gordon zdaje się w ten sposób reagować na doniesienia o potencjalnym związku twórców Atomic Heart z rosyjskim reżimem.

Atomic Heart
Atomic Heart
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

Atomic Heart to inspirowany Bioshockiem FPS, powstający w cypryjskim (w teorii) studiu Mundfish. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że jest to tak naprawdę firma rosyjska. Co samo w sobie nie byłoby może jeszcze problematyczne, ale powiązania z rosyjskim reżimem zdają się sięgać znacznie głębiej - chociażby przez personalne relacje z oligarchami, firmami finansującymi wojnę w Ukrainie, czy zapisy w umowie licencyjnej, wskazującej na zbieranie danych graczy przez rosyjskie służby.

Być może w związku z tymi reakcjami Mick Gordon - twórca muzyki do Atomic Heart - zdecydował się ogłosić publicznie, że całość swojego wynagrodzenia przekaże na wsparcie dla Ukrainy. Jednocześnie jednak Gordon daleki jest od krytykowania studia Mundfish. O współpracy z nim wypowiada się bardzo pozytywnie.

Współpraca ze studiem Mundfish to sama przyjemność, ponieważ na pierwszym miejscu stawiają wyobraźnię i wolność twórczą, doskonale widoczną w zachwycającej stronie artystycznej gry i detalach w konstrukcji świata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

10 minut rozgrywki z Hogwarts Legacy. 5 rzeczy za i 5 przeciw

Napisał muzyk. Pieniądze otrzymane za pracę nad ścieżką dźwiękową do Atomiic Heart przekaże on australijskiemu oddziałowi Czerwonego Krzyża, zajmującemu się wsparciem dla obywateli Ukrainy. Gordon dodał, że jest dumny, mogą pomóc ludziom broniącym swój kraj przez agresją.

Można oczywiście powiedzieć, że gest ten nie jest w żaden sposób związany z informacjami na temat "cypryjskiego" studia, ale zdaje się to bardzo mało prawdopodobne. Dużo bardziej wygląda to na próbę ratowania wizerunku - i oczywiście warto dodać, że jak najbardziej słuszną.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.