Twórca muzyki do Atomic Heart odda swoje wynagrodzenie na pomoc Ukrainie

Atomic Heart
Atomic Heart
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

14.02.2023 22:18, aktual.: 15.02.2023 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mick Gordon zdaje się w ten sposób reagować na doniesienia o potencjalnym związku twórców Atomic Heart z rosyjskim reżimem.

Atomic Heart to inspirowany Bioshockiem FPS, powstający w cypryjskim (w teorii) studiu Mundfish. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że jest to tak naprawdę firma rosyjska. Co samo w sobie nie byłoby może jeszcze problematyczne, ale powiązania z rosyjskim reżimem zdają się sięgać znacznie głębiej - chociażby przez personalne relacje z oligarchami, firmami finansującymi wojnę w Ukrainie, czy zapisy w umowie licencyjnej, wskazującej na zbieranie danych graczy przez rosyjskie służby.

Być może w związku z tymi reakcjami Mick Gordon - twórca muzyki do Atomic Heart - zdecydował się ogłosić publicznie, że całość swojego wynagrodzenia przekaże na wsparcie dla Ukrainy. Jednocześnie jednak Gordon daleki jest od krytykowania studia Mundfish. O współpracy z nim wypowiada się bardzo pozytywnie.

Współpraca ze studiem Mundfish to sama przyjemność, ponieważ na pierwszym miejscu stawiają wyobraźnię i wolność twórczą, doskonale widoczną w zachwycającej stronie artystycznej gry i detalach w konstrukcji świata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Napisał muzyk. Pieniądze otrzymane za pracę nad ścieżką dźwiękową do Atomiic Heart przekaże on australijskiemu oddziałowi Czerwonego Krzyża, zajmującemu się wsparciem dla obywateli Ukrainy. Gordon dodał, że jest dumny, mogą pomóc ludziom broniącym swój kraj przez agresją.

Można oczywiście powiedzieć, że gest ten nie jest w żaden sposób związany z informacjami na temat "cypryjskiego" studia, ale zdaje się to bardzo mało prawdopodobne. Dużo bardziej wygląda to na próbę ratowania wizerunku - i oczywiście warto dodać, że jak najbardziej słuszną.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie