Twitch usuwa emotkę "booba". Powód podany przez serwis jest absurdalny

Strona głównaTwitch usuwa emotkę "booba". Powód podany przez serwis jest absurdalny
19.08.2021 12:48
Twitch usuwa emotkę za "nacechowanie seksualne".
Twitch usuwa emotkę za "nacechowanie seksualne".
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images

Podczas gdy na Twitchu coraz częściej pojawiają się streamerki rodem z OnlyFans, serwis wykonuje dość nietypowe kroki, w celu walki z wulgarnymi treściami. Streamer NymN był zszokowany i zdezorientowany po tym, jak Twitch zdecydował się usunąć jego emotkę "booba" stwierdzając, że jest nacechowana seksualnie.

bEEIhVfV

Dla wielu streamerów interakcja z ich społecznością jest jedną z najlepszych części bycia osobowością na Twitchu. Podczas gdy większość widzów korzysta z darowizn i czatu do wpisywania wiadomości, mogą oni również używać specjalnych emotek.

Te emotki różnią się w zależności od twórcy, a każdy streamer ma własne spersonalizowane emotikony, które oznaczają różne rzeczy. Mimo to, jeśli Twitch uzna, że emotka jest nieodpowiednia lub narusza któryś z warunków korzystania z usługi, natychmiast usunie ją z platformy.

Dokładnie to samo stało się z emotką należącą do NymN'a. Streamer ujawnił na Twitterze, że Twitch zbanował booba, bo według platformy zawierała ona obrazy seksualne, które podpadały pod kategorię emotek w stylu gasm, co naruszało regulamin.

Uzasadnienie: niedozwolone treści – obrazy przedstawiające treści erotyczne lub nagość, tj. emotikony w stylu Gasm, które zawierają zseksualizowane torsy lub płyny ustrojowe"

bEEIhVfX

Oczywiście wiele osób ze społeczności NymNa nie było zadowolonych z wiadomości. Pojawiło się wyraźne sfrustrowanie faktem, że Twitch podjął działania przeciwko emotce przedstawiającej postać z wybałuszonymi oczami.

bEEIhVgT