Twitch usuwa emotkę "booba". Powód podany przez serwis jest absurdalny

Twitch usuwa emotkę "booba". Powód podany przez serwis jest absurdalny

Twitch usuwa emotkę za "nacechowanie seksualne".
Twitch usuwa emotkę za "nacechowanie seksualne".
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images
Konrad Siwik
19.08.2021 12:48

Podczas gdy na Twitchu coraz częściej pojawiają się streamerki rodem z OnlyFans, serwis wykonuje dość nietypowe kroki, w celu walki z wulgarnymi treściami. Streamer NymN był zszokowany i zdezorientowany po tym, jak Twitch zdecydował się usunąć jego emotkę "booba" stwierdzając, że jest nacechowana seksualnie.

Dla wielu streamerów interakcja z ich społecznością jest jedną z najlepszych części bycia osobowością na Twitchu. Podczas gdy większość widzów korzysta z darowizn i czatu do wpisywania wiadomości, mogą oni również używać specjalnych emotek.

Te emotki różnią się w zależności od twórcy, a każdy streamer ma własne spersonalizowane emotikony, które oznaczają różne rzeczy. Mimo to, jeśli Twitch uzna, że emotka jest nieodpowiednia lub narusza któryś z warunków korzystania z usługi, natychmiast usunie ją z platformy.

Dokładnie to samo stało się z emotką należącą do NymN'a. Streamer ujawnił na Twitterze, że Twitch zbanował booba, bo według platformy zawierała ona obrazy seksualne, które podpadały pod kategorię emotek w stylu gasm, co naruszało regulamin.

Uzasadnienie: niedozwolone treści – obrazy przedstawiające treści erotyczne lub nagość, tj. emotikony w stylu Gasm, które zawierają zseksualizowane torsy lub płyny ustrojowe"

Oczywiście wiele osób ze społeczności NymNa nie było zadowolonych z wiadomości. Pojawiło się wyraźne sfrustrowanie faktem, że Twitch podjął działania przeciwko emotce przedstawiającej postać z wybałuszonymi oczami.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)