Xayoo wrócił na Twitcha. I przy okazji pobił rekord oglądalności

Sześciomiesięczna przerwa najwyraźniej sprawiła, że fani Xayoo mocno zatęsknili za streamerem. Ten wrócił na Twitcha i od razu pobił rekord Polski w liczbie osób, które oglądały jego powrót.

Xayoo wrócił na Twitcha. I przy okazji pobił rekord oglądalności
Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad Siwik

Marcin "Xayoo" Majkut jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów na Twitchu. Nie ma więc co się dziwić, że jego fani z niecierpliwością czekali na wielki powrót streamera po sześciomiesięcznej przerwie. Już na kilka dni przed ponownym rozpoczęciem transmisji na żywo w środowisku wręcz wrzało na temat popularnego gracza.

W szczytowym momencie streamerowi udało się zgromadzić na widowni 193 tys. osób. Tym samym padł rekord oglądalności na polskim Twitchu. Wielu fanów Majkuta uważa, że ten wynik jest nie do pobicie. No, chyba że serwis internetowy w końcu przebije się w naszym kraju do głównego nurtu. Jednak na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Poprzedni rekord Polski należał do Piotra "Izaka" Skowyrskiego, który w 2016 roku zgromadził przed monitorami 128 tys. osób. Warto jednak zauważyć, że była to transmisja z turnieju, a te zazwyczaj generują sporą oglądalność. Tymczasem Xayoo prowadził indywidualny strumień.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.