Twitch ma nowego PogChampa. I nie jest to żaden celebryta

Twitch ma nowego PogChampa. I nie jest to żaden celebryta

Twitch ma nowego PogChampa (Photo Illustration by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)
Twitch ma nowego PogChampa (Photo Illustration by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)
Źródło zdjęć: © Photothek via Getty Images | Thomas Trutschel
Barnaba Siegel
15.02.2021 09:46

Nie jest to też człowiek. Po usunięciu kultowej dla społeczności Twitcha ikonki, serwis ogłosił nabór na nową twarz emotki PogChamp. I zostało nim... jaszczur.

Przywitajcie warana z Komodo, największą żyjącą jaszczurkę świata. Rozdziawiona paszczęka tego olbrzyma została oficjalnie uznana przez Twitch za nowego PogChampa

Nowy PogChamp
Nowy PogChamp© Twitch

Przypomnijmy. Twitch to nie tylko streamowane gry i rozmowy, ale też czat i społeczność, która uwielbia wklejać tony emotek. Przez lata jedną z najpopularniejszych był PogChamp, czyli ikonka z twarzą Ryana "Gootecksa" Gutierreza, która - cytując serwis - "pozwalała wyrazić swoje emocje w najlepszych sytuacjach".

Tak było do początku stycznia 2021 roku, gdy amerykańska stolica przeżyła oblężenie Kapitolu, a sieć zawrzała od opinii. Opinią o sytuacji postanowił podzielić się także "Gootecks", pisząc m.in. o "rozstrzelanej męczenniczce". Twitch uznał, że było miło, ale nie chce, aby autor kontrowersyjnych opinii był de facto jedną z twarzy ich platformy. PogChamp został usunięty - częściowo.

Twitch szybko ogłosił, że wybiorą nowy obrazek dla emotikonki. Szybko zaczęły spływać zgłoszenia, ale firma uznała, że zamiast się spieszyć, przez 30 dni będą wrzucali nową twarz jako "poga" i wraz ze społecznością wybiorą tę, która zagości na stałe.

Wygrał waran z Komodo, który znany jest świetnie społeczności pod nazwą KomodoHype. Fotka jaszczura krąży po sieci od 2008 roku. W 2018 została dodana na Twitcha, ale bestia większą popularność zdobyła dopiero rok temu, gdy doczekała się licznych przeróbek na Reddicie.

KomodoHype
KomodoHype© Know Your Meme

Czy to słuszny wybór? Zdecydowanie tak. Nie tylko wybrano popularną już emotkę. Jest też spora szansa, że żaden z żyjących waranów nie wywoła takich kontrowersji, aby Twitch musiał interweniować.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)