Twitch ma nowego PogChampa. I nie jest to żaden celebryta

Strona głównaTwitch ma nowego PogChampa. I nie jest to żaden celebryta
15.02.2021 09:46
Twitch ma nowego PogChampa (Photo Illustration by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)
Twitch ma nowego PogChampa (Photo Illustration by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)
Źródło zdjęć: © Photothek via Getty Images | Thomas Trutschel
bDZKFUQC

Nie jest to też człowiek. Po usunięciu kultowej dla społeczności Twitcha ikonki, serwis ogłosił nabór na nową twarz emotki PogChamp. I zostało nim... jaszczur.

bDZKFUPV

Przywitajcie warana z Komodo, największą żyjącą jaszczurkę świata. Rozdziawiona paszczęka tego olbrzyma została oficjalnie uznana przez Twitch za nowego PogChampa

Nowy PogChamp
Źródło zdjęć: © Twitch
Nowy PogChamp

Przypomnijmy. Twitch to nie tylko streamowane gry i rozmowy, ale też czat i społeczność, która uwielbia wklejać tony emotek. Przez lata jedną z najpopularniejszych był PogChamp, czyli ikonka z twarzą Ryana "Gootecksa" Gutierreza, która - cytując serwis - "pozwalała wyrazić swoje emocje w najlepszych sytuacjach".

bDZKFUPX

Tak było do początku stycznia 2021 roku, gdy amerykańska stolica przeżyła oblężenie Kapitolu, a sieć zawrzała od opinii. Opinią o sytuacji postanowił podzielić się także "Gootecks", pisząc m.in. o "rozstrzelanej męczenniczce". Twitch uznał, że było miło, ale nie chce, aby autor kontrowersyjnych opinii był de facto jedną z twarzy ich platformy. PogChamp został usunięty - częściowo.

Zamieszki w USA i rykoszet na Twitchu. Usunięto PogChampa
Zamieszki w USA i rykoszet na Twitchu. Usunięto PogChampa

Twitch szybko ogłosił, że wybiorą nowy obrazek dla emotikonki. Szybko zaczęły spływać zgłoszenia, ale firma uznała, że zamiast się spieszyć, przez 30 dni będą wrzucali nową twarz jako "poga" i wraz ze społecznością wybiorą tę, która zagości na stałe.

Wygrał waran z Komodo, który znany jest świetnie społeczności pod nazwą KomodoHype. Fotka jaszczura krąży po sieci od 2008 roku. W 2018 została dodana na Twitcha, ale bestia większą popularność zdobyła dopiero rok temu, gdy doczekała się licznych przeróbek na Reddicie.

KomodoHype
Źródło zdjęć: © Know Your Meme
KomodoHype

Czy to słuszny wybór? Zdecydowanie tak. Nie tylko wybrano popularną już emotkę. Jest też spora szansa, że żaden z żyjących waranów nie wywoła takich kontrowersji, aby Twitch musiał interweniować.

bDZKFUQT