Zamieszki w USA i rykoszet na Twitchu. Usunięto PogChampa

Zamieszki w USA i rykoszet na Twitchu. Usunięto PogChampa07.01.2021 10:33
PogChamp
PogChamp

Chyba nikogo już nie dziwi to, że duże wydarzenia społeczne i polityczne odbijają się echem w świecie gier. Tak się też stało po wczorajszym "rushowaniu Kapitolu" w USA. Twitch zareagował na wpis człowieka z obrazka wyżej.

PogChamp to jedna z najpopularniejszych emotek na Twitchu. Wygląda dokładnie tak, jak twarz człowieka z fotki. A skoro to twarz, ma też swoje imię i nazwisko. I poglądy. Autorem miny jest Ryan "Gootecks" Gutierrez, współtwórca Cross Counter TV - platformy do gier i turniejów dla fanów bijatyk. Nazwa emotki pochodzi od tytułu wideo ("Pogs Championship"), z którego została wycięta miniaturka.

I "Gootecks" postanowił skomentować wczorajszą sytuację w Waszyngtonie, gdzie doszło do zamieszek i wdarcia się do Kapitolu zwolenników Donalda Trumpa. Zapytał o to, czy odbędą protesty społeczne w imieniu "rozstrzelanej męczenniczki", odnosząc się do zastrzelonej wczoraj kobiety. Dodał również, że pojawi się wideo z momentu postrzelenia.

A Twitch postawił sprawę jasno. "Podjęliśmy decyzję o usunięciu emotki PogChampa po tym, jak stojąca za nią osoba opublikowała wpis, w którym zachęca do dalszej przemocy po wydarzenia z Kapitolu".

W kolejnych tweetach dodał, że emotka PogChamp odcisnęła spore piętno na kulturze serwisu i chcą, aby jej idea nadal żyła. "Będziemy współpracować z naszą społecznością, aby zaprojektować nową emotikonkę, która pozwoli wyrazić najlepsze sytuacje".

I są już pierwsze zgłoszenia:

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)