Trwają prace nad Schizm 3: Nemesis - kontynuacją znanej polskiej gry przygodowej

Trwają prace nad Schizm 3: Nemesis - kontynuacją znanej polskiej gry przygodowej

Trwają prace nad Schizm 3: Nemesis - kontynuacją znanej polskiej gry przygodowej
Joanna Pamięta - Borkowska
05.12.2018 14:24, aktualizacja: 20.12.2018 09:47

Roland Pantoła zaprasza na planetę Argilus.

Spółka PlayWay ogłosiła właśnie, że trwają prace nad grą Schizm 3: Nemezis. Myślę, że część z was może nie kojarzyć poprzednich odsłon, bo minęło kilkanaście lat od ich premiery.

Do pracy nad kontynuacją zasiadł Roland Pantoła, weteran gier wideo, który tworzył takie tytuły jak A.D.2044, Klątwa i Władcy Ciemności. Ja ciepło wspominam zwłaszcza tytuł z 1998 roku, Reah - Zmierz się z nieznanym, który Pantoła stworzył pracując już w studiu Avalon (był on odpowiedzialny za silnik gry V-Cruise i większość grafiki). Podobnie jak w Phantasmagorii, w komputerowo wygenerowanym otoczeniu znalazły się sekwencje wideo z żywymi aktorami, co robiło na mnie wtedy kolosalne wrażenie. Zagadki były świetne, przemyślane, wymagające niezłego główkowania, a świat dziwnej planety Reah mnie zachwycił. No i właśnie zdałam sobie sprawę, że grałam w tę grę 20 lat temu, co jest trochę straszne... ale genialnej ścieżki dźwiękowej autorstwa Fading Colours, Gagarina 108 i Mesmerisy słucham do dziś.

327387041723911044

Schizm 3 będzie dzieckiem studia Detalion Games, którego nazwa nawiązuje do innego studia, powstałego w 2001 roku. Wydało ono Schizm 2 - Kameleon oraz Sentinel - Strażnik grobowca, a w 2006 roku zostało rozwiązane. Od tej pory Pantoła pracował przy takich produkcjach jak Bulletstorm, Enemy Front czy Sniper-Ghost Warrior 2, aż w końcu postanowił sięgnąć do klasyki i kontynuować serię Schizm. A więc wróciliśmy do teraźniejszości, pora zatem obejrzeć zwiastun:

Schizm będzie grą przygodową, której bohaterowie, Amia i Bogard, wybierają się na obcą planetę Argilus w celach czysto rozrywkowych. Na miejscu wycieczka przeradza się w koszmar - na skutek anomalii powstają dwa wymiary, do których trafiają bohaterowie.  Lokacje niby są te same, ale różnią się zagrożeniami i szczegółami.

Nie jest jeszcze znana data premiery.

Przy okazji zapraszam na porcję naszych retro artykułów: recenzję Schizma autorstwa Olafa Szewczyka i wywiad z Rolandem Pantołą (to akurat świeże, bo sprzed roku), który przeprowadził Tomasz Mochocki z serwisu Przygodomania.pl.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)