Todd Howard o id Software, Fallout Online i New Vegas

Todd Howard o id Software, Fallout Online i New Vegas22.08.2009 23:04
Todd Howard o id Software, Fallout Online i New Vegas
marcindmjqtx

Serwis G4tv przeprowadził wywiad wideo z Toddem Howardem z Bethesdy, w którym odpowiedział na pytania dotyczące zakupu id Software przez ZeniMax, DLC do Fallouta 3 na PS3, Fallouta Online, Fallout: New Vegas oraz przyszłości serii Elder Scrolls.

Oto jego odpowiedź na pytanie na temat zakupu id Software i dalszych planów jeśli chodzi o powiększanie ZeniMax:Jak bardzo chcemy powiększyć firmę? Nie patrzę na to w ten sposób. Wciąż jesteśmy prywatną firmą. Jako deweloperzy, Bethesda i id to bardzo podobne grupy, jeśli chodzi o rozmiar, filozofię i historię, zarówno my, jak i oni zaczynaliśmy od gier tylko na PC. Chcemy zachować tę pewną niezależność, gdzie robimy gry, które są naprawdę fajne i w które chcielibyśmy grać, wkładając w nie sporo czasu i miłości. Gdy się tak zrobi, to gra znajdzie naprawdę szeroką publiczność i będzie dobra z punktu widzenia biznesowego. Nie jesteśmy związani kwartalnymi przychodami  i tak dalej, bo nie jesteśmy wielką spółką giełdową, ale wciąż mamy dość zasobów, aby konkurować z każdym, czego dowiedliśmy w przypadku Fallouta.Spytany, czy w kolejnych grach Bethesda użyje silnika id Tech 5, Howard stwierdził, że nie ma w tym względzie żadnej odgórnej decyzji i to, czy w części lub całości wykorzystana zostanie technologia id, zależy od konkretnych grup deweloperskich i ich potrzeb.

Jeśli chodzi o DLC do Fallouta 3 na PS3, dodatki ukazywać się będą od początku września, w tygodniowych odstępach, poczynając od Broken Steel. Spytany o Fallouta Online, o prawa do którego którego toczy się prawna dysputa między Bethesdą a Interplayem, Howard nie zdradził żadnych nowych informacji, ale wyraził nadzieję, że sprawa się jakoś rozwiąże, na sposób prawny lub deweloperski. Czyżby możliwa była jednak jakaś ugoda w tej sprawie? Osobiście nie przepadam za MMORPGami, ale chętnie zobaczyłbym, co nowego do świata Fallouta wniosą po latach jego pierwotni twórcy.

Co do Fallout: New Vegas, o którym ostatnio jest dość cicho (może teraz, po wydaniu wszystkich dodatków do Fallouta 3 dostaniemy wreszcie jakieś informacje?), Howard stwierdził: Ja i moja grupa nie zajmujemy się tak naprawdę tą grą, choć oczywiście rozmawialiśmy z ludźmi z Obsidiana, przyjaźnimy się z nimi. Gra jest w naprawdę dobrych rękach, jest to grupa złożona z ludzi, którzy pracowali nad poprzednimi częściami Fallouta, znają go bardzo dobrze. Robią swoje i jeśli jesteś fanem Fallouta, jest to gra, która naprawdę ci się spodoba.W odniesieniu do informacji, że Bethesda może porzucić Elder Scrolls , Howard oznajmił, że jego zespół na pewno zamierza wrócić do tej serii, nawet jeśli nie w najbliższym czasie, to w dalszej perspektywie.

[via G4tv]

326914755644582167
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)