Zmien skórke
Logo Polygamii

"To Red Dead Redemption 2! To Far Cry 5!". Nie, to Wild West Online

Jeszcze jedni wyczuli, że Dziki Zachód będzie hitem w następnym sezonie. Ale ich produkcja może jakoś zrekompensować pecetowcom brak marki Rockstara.

O. I teraz niektórym głupio. Bo tajemnicza grafika z wyluzowanym kowbojem w jakiejś uroczej wiosce to wcale nie Red Dead Redemption 2. Na ten tytuł to była trochę za brzydka, nie sądzicie? Ale to także nie rzekome Far Cry 5, w którym również możemy zobaczyć westernowe widokówki. Nie. Dowiedzieliśmy się za to dzięki niej o kolejnej – być może już trzeciej – grze na Dzikim Zachodzie. Spróbujcie mnie przekonać, że Rockstar nie wyznacza nowych trendów. No, spróbujcie.

wild west online 2Wild West Online to nowe MMO, które trafi w tym miesiącu na Kickstartera. Teoretycznie – ma pecetowcom wypełnić lukę po pierwszym Red Dead Redemption. Stephan Bugaj ze studia DJ2 twierdzi, że “na PC była publiczność, która została zignorowana. Dlatego chcemy zrobić wielki, otwarty świat w realiach Dzikiego Zachodu, w którym – jak w najlepszych MMO – gracze będą chcieli żyć”. Nad Wil West Online pracuje świeże studio, 612 Games. Jego członkowie pracowali wcześniej przy Crysisie oraz League of Legends (tfu! przepraszam, źle reaguję).

W grze mają pojawić się zróżnicowane specjalizacje, więc nic nie stanie na przeszkodzie, by zostać chociażby farmerem. A za popełnione przestępstwa gracz podbijać będzie swój wskaźnik “poszukiwany”, oferując coraz wyższą nagrodę pozostałym za swoją głowę. Ścigać nas będą wyłącznie pozostali gracze, postacie NPC, na szczęście, wybiorą całkowitą obojętność.

wild west online 3Na stronie projektu znajdziecie informację, że więcej zostanie ujawnione za niecałe czternaście dni, 26 maja. Wtedy prawdopodobnie też wystartuje kampania na Kickstarterze. Najniższym pułapem będzie 250 tysięcy dolarów. Tę sumę Wild West Online powinno zdobyć bez najmniejszych problemów. A na naszych pecetach gra pojawiłaby się pod koniec tego roku. Wiecie, tak, jak nadal planowane jest Red Dead Redemption 2. Wiadomo, że gra Rockstara zaoferuje nową wersję sieciowego fenomenu w stylu GTA Online. Nawet te wszystkie tytuły strasznie podobne. Będzie Red Dead Online lub RDR Online oraz – na pewno całkowicie przypadkowo – Wild West Online. Substytut taki, przecież nadal nie wiadomo, co z Red Deadem na komputerach osobistych.

A wszelkie żarty na bok – ile jeszcze gier na Dzikim Zachodzie jesteśmy w stanie przyjąć, zanim balon pęknie z hukiem? Potem już nic nie pozostaje takie same – popatrzcie na zombiaki.

wild west online 4

Adam Piechota

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

“Wild West…”
Ale fajnie
“…online”
No to nara

mateo91g
Użytkownik

Mam tak samo. Na początku zaciekawienie, momentalnie zgłuszone dopiskiem “Online” i ostatecznie zabite słowem “MMO”

Lord Bart
Użytkownik

A wszelkie żarty na bok – ile jeszcze gier na Dzikim Zachodzie jesteśmy w stanie przyjąć, zanim balon pęknie z hukiem?

Eeee, to znaczy że gier z DZ robi się za dużo? Bo jak dla mnie to jest ich nadal za mało.

madoc
Użytkownik

No właśnie. W tym przypadku wolę przesyt od niedosytu – przynajmniej byłoby z czego wybierać. A potencjał w Dzikim Zachodzie jest wielki i nadal niewykorzystany.

trackback

[…] И вдруг, в мае появляется анонс Дикий Запад Онлайн, а вместе с ней и обещание создания огромного, живого и полного интересных вещей, чтобы роботы Дикого Запада. А что в виде ММО? Если zrobionoby это с головой, то почему бы и нет. Не знаю, может, команда, как Брет Мэверик, держит какой-то козырь в рукаве и ждет подходящего момента, чтобы удивить всех ворчунов и забрать основной выигрыш. Только что эти несколько часов в alpha показывает, что нужен будет не один туз, а вся их талия. Uświadcza также в том, что Sergey Titov поделился чем-то больше, чем просто графического движка. […]

Popularne wpisy

Popularne Gry