Kolejna porażka Facebooka. Tym razem kończą z gamingiem

Kolejna porażka Facebooka. Tym razem kończą z gamingiem

Facebook Gaming app
Facebook Gaming app
Źródło zdjęć: © Facebook Gaming
30.08.2022 15:30, aktualizacja: 30.08.2022 16:43

Meta kończy ze wsparciem Facebook Gaming, jednak kluczowe funkcje mają zostać przeniesione do podstawowej aplikacji. Wszystko wskazuje na to, że gigant branży nie jest w stanie konkurować z Twitchem.

Coś się kończy. Meta zapowiedziała, że zamyka swoją aplikację dostępną na urządzeniach z systemem Android oraz iOS, czyli Facebook Gaming. Co dokładnie oferowała? Otóż dzięki FB Gaming możliwe było oglądanie i prowadzenie streamów - wszystko w oparciu o szeroko pojęte funkcje społecznościowe. Coś jednak nie wyszło.

Jak donosi serwis Video Games Chronicle, definitywny koniec aplikacji nastąpi 28 października. Kluczowe funkcje zostaną przeniesione do głównej aplikacji Facebooka. Czy jest po czymś "płakać"? Cóż, prawdą jest to, że Facebook Gaming miało grono oddanych sympatyków, jednak to nie wystarczyło.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim wam za wszystko, co zrobiliście, aby stworzyć dobrze prosperującą społeczność graczy i fanów od momentu uruchomienia tej aplikacji. To był wyjątkowy wysiłek społeczności, aby dostarczyć nowe gamingowe funkcje na Facebook. Pomimo tej wiadomości, nasza misja łączenia graczy, fanów i twórców z grami, które kochają, nie zmieniła się i nadal będziecie mogli znaleźć swoje gry, streamerów oraz grupy, gdy tylko odwiedzicie Gaming w aplikacji Facebooka.

Zespół Facebook Gaming

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed długi czas to właśnie Twitch będzie niepodzielnie rządzić w "streamerskim królestwie".

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)