To ile pieniędzy zebrało już Double Fine Adventure?

Strona głównaTo ile pieniędzy zebrało już Double Fine Adventure?
13.02.2012 11:36
To ile pieniędzy zebrało już Double Fine Adventure?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Minął weekend, wracamy więc do ostatnimi czasy ulubionego studia wszystkich graczy. Ile pieniędzy udało się już zebrać projektowi Double Fine Adventure?

Sprawdźmy. W tym momencie jest dokładnie...

1,672,044$ W tej wiadomości nie chodzi jednak o samą kwotę. Mamy bowiem kilka interesujących informacji, które podał na swoim twitterze sam Tim Schafer. Otóż, nie wiem czy wiecie, ale...

- To więcej niż kosztowało swego czasu kultowe Full Throttle - 1,5 mln dolarów. Co prawda, jeśli wziąć pod uwagę inflację, to byłoby to dziś ponad 2,2 mln dolarów, ale...

- ...ale mamy nadzieję, że i tę sumę w końcu uda się przebić. Na razie budżet projektu zbliża się do poziomu Costume Quest/Stacking, które kosztowały ok. 2 miliony dolarów każda.

- Na pewno już udało się przebić kultowe Day of the Tentacle. Tamta gra, jak wspomina Schafer, kosztowała między 300 a 600 tysiącami dolarów.

- Sporo zostało natomiast do poziomu Grim Fandango. Budżet tamtej gry wyniósł 3 miliony dolarów. I były to, słowami Schafera, "pieniądze z 1998 roku". Swoją drogą, jeśli zastanawialiście się czy są szanse na drugą część tej produkcji to... raczej nie ma. Jak poinformował szef studia Double Fine, prawa do niej zostały przy LucasArts.

Obstawiamy ile uda się finalnie zebrać?

Tomasz Kutera

326999047028824106
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)