TIGS to pierwsza konferencja na temat zdrowia psychicznego w branży gier

TIGS to pierwsza konferencja na temat zdrowia psychicznego w branży gier

TIGS to pierwsza konferencja na temat zdrowia psychicznego w branży gier
Tatiana Kowalczyk
28.08.2019 13:03, aktualizacja: 28.08.2019 21:15

Ruszy już w październiku.

Crunch w branży „był, jest i będzie”, stwierdził nieco filozoficznie w wywiadzie wideo dla Polygamii Mikołaj Pawłowski, szef Juggler Games. O tym, jak stresującą rzeczą potrafi być praca nad grami, wiadomo nie od dziś. Wystarczy poczytać o tym, ile zdrowia kosztuje niektórych twórców praca nad brutalną grą taką jak Mortal Kombat 11. Albo ile godzin tygodniowo musieli przepracowywać twórcy Fortnite’a, żeby osiągnąć taką skalę sukcesu. Czy też posłuchać o tym, co mówią pracownicy Naughty Dog o polityce firmy. Napisano nawet książkę na ten temat - możecie sięgnąć po „Krew, pot i piksele” Jasona Schreiera z Kotatku.

Na szczęście coraz większą wagę przywiązuje się do publicznego poruszania wątków dotyczących zdrowia psychicznego w tak specyficznej branży jak gamedev. Pierwsza konferencja poświęcona zdrowiu psychicznemu w growym przemyśle (j. ang. – The International Gaming Summit on Mental Health Illness and Awareness - TIGS) odbędzie się między 9 a 10 października w Toronto, w Kanadzie. Jej założyciele chcą ją urządzać co roku.

Official Launch Trailer | Mortal Kombat

Ale TIGS ma zainteresować nie tylko twórców gier, ale i osoby, które w gry po prostu grają. Pierwsza edycja wydarzenia skupi się na wskazaniu głównych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, z którymi borykają się gracze, twórcy gier i środowisko gier jako takie. W skład zarządu konferencji wchodzi m. in. Paul Fletcher, który pełnił rolę konsultanta przy Hellblade: Senua’s Sacrifice – jest profesorem na uniwersytecie w Cambridge, gdzie specjalizuje się w psychozie. Jednym z reprezentantów TIGS jest też Mike Wilson, współzałożyciel Devolver Digital, który traktuje problem zdrowia emocjonalnego w branży gier bardzo poważnie. Jak mówi GamesBeatowi:

Pomysłodawcą konferencji jest Mark Chandler, weteran branży, który pracował wcześniej w Epic Games i organizował GamesCon w Toronto. Udzielił wywiadu dla GamesBeat, w którym wyznał, że jakiś czas temu miał moment poważnego załamania nerwowego. Potem, jakieś dwa lata temu, zaczął o tym otwarcie mówić. Wówczas ludzie związani z branżą zaczęli się do niego odzywać w mediach społecznościowych i dzielić się własnymi doświadczeniami, co zainspirowało Chandlera do podjęcia inicjatywy i zorganizowania wydarzenia poświęconemu właśnie dbaniu o swoje zdrowie. Więcej o tle powstania TIGS znajdziecie w podcaście, w którym Mark rozmawia z Mike’iem Wilsonem.

Jeśli bylibyście zainteresowani wysłuchaniem nagrań z paneli dyskusyjnych, zapytaliśmy twórcę wydarzenia, czy konferencja będzie opublikowana w jakiejś formie w sieci. Chandler odpisał nam, że „wszystkie informacje będą transkrybowane, żeby mogły się przydać społeczności; najistotniejsze jest dla nas upewnienie się, że uda nam się uchwycić wszystkie rzeczy w trakcie wydarzenia”. Oprócz tego wyznał, że dodanie relacji na żywo by zbyt skomplikowało sprawę i byłoby zbyt drogie; zamiast tego wszystko po prostu trafi na YouTube'a.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)