Tides of Numenera najwidoczniej pociągnie za sobą również remaster Planescape Torment

Tides of Numenera najwidoczniej pociągnie za sobą również remaster Planescape Torment

Tides of Numenera najwidoczniej pociągnie za sobą również remaster Planescape Torment
Maciej Kowalik
27.03.2017 10:24

Licznik tyka.

Nasza recenzja najnowszej gry studia inXille należała do tych surowszych. Ale nawet w tekstach z wyższą oceną często można było znaleźć zdanie o tym, że choć Tides of Numenera się stara, to do przodka jej daleko. I kto chciał, ten mógł to łatwo sprawdzić. Planescape Torment jest jedną z wielu perełek na GOG.com. A o modach, które sprawiają, że wiekowa przecież gra nie wypali gałek ocznych współczesnym graczom pisaliśmy już w 2012 roku. Przydatny spis dodatków i ulepszeń znajdziecie chociażby tu.

Trzeba trochę poczytać i pobawić się nimi, by osiągnąć zamierzony efekt. Rozumiem, że nie każdemu się chce. Wydaje się, że dla takich ludzi studio Beamdog szykuje remaster.

Beamdog i szef studia zgrywają się, że strona PlanEscape.com i tykający na niej licznik mają coś wspólnego z planowaniem podróży, ale na pierwszy rzut oka widać o co chodzi. Bo przecież nie o sequel...

  • Baldur's Gate: Enhanced Edition (2012)
  • Baldur's Gate II: Enhanced Edition (2013)
  • Icewind Dale: Enhanced Edition (2014)
  • Baldur's Gate: Siege of Dragonspear (2016)

Tak prezentuje się ostatni dorobek wydawniczy Trenta Ostera i jego ekipy. Tylko Siege of Dragonspear było rzeczą zupełnie nową - kampanią łączącą dwie części Baldur's Gate. W momencie pisania tych słów do końca odliczania na wspomnianej stronie został jeszcze dzień, 12 godzin i 45 minut. I gdybym był hazardzistą, założyłbym się o wszystkie pieniądze, że gdy dobije do zera, Planescape Torment: Enhanced Edition zostanie zapowiedziane.

Obraz

Grał ktoś z Was ostatnio w Tormenta?

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)