Tides of Numenera najwidoczniej pociągnie za sobą również remaster Planescape Torment

Tides of Numenera najwidoczniej pociągnie za sobą również remaster Planescape Torment27.03.2017 10:24
Tides of Numenera najwidoczniej pociągnie za sobą również remaster Planescape Torment
Maciej Kowalik

Licznik tyka.

Nasza recenzja najnowszej gry studia inXille należała do tych surowszych. Ale nawet w tekstach z wyższą oceną często można było znaleźć zdanie o tym, że choć Tides of Numenera się stara, to do przodka jej daleko. I kto chciał, ten mógł to łatwo sprawdzić. Planescape Torment jest jedną z wielu perełek na GOG.com. A o modach, które sprawiają, że wiekowa przecież gra nie wypali gałek ocznych współczesnym graczom pisaliśmy już w 2012 roku. Przydatny spis dodatków i ulepszeń znajdziecie chociażby tu.

Trzeba trochę poczytać i pobawić się nimi, by osiągnąć zamierzony efekt. Rozumiem, że nie każdemu się chce. Wydaje się, że dla takich ludzi studio Beamdog szykuje remaster.

Beamdog i szef studia zgrywają się, że strona PlanEscape.com i tykający na niej licznik mają coś wspólnego z planowaniem podróży, ale na pierwszy rzut oka widać o co chodzi. Bo przecież nie o sequel...

  • Baldur's Gate: Enhanced Edition (2012)
  • Baldur's Gate II: Enhanced Edition (2013)
  • Icewind Dale: Enhanced Edition (2014)
  • Baldur's Gate: Siege of Dragonspear (2016)

Tak prezentuje się ostatni dorobek wydawniczy Trenta Ostera i jego ekipy. Tylko Siege of Dragonspear było rzeczą zupełnie nową - kampanią łączącą dwie części Baldur's Gate. W momencie pisania tych słów do końca odliczania na wspomnianej stronie został jeszcze dzień, 12 godzin i 45 minut. I gdybym był hazardzistą, założyłbym się o wszystkie pieniądze, że gdy dobije do zera, Planescape Torment: Enhanced Edition zostanie zapowiedziane.

325611444110964700

Grał ktoś z Was ostatnio w Tormenta?

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)