The Thaumaturge zalicza opóźnienie. Polskie RPG potrzebuje czasu

The Thaumaturge zalicza opóźnienie. Polskie RPG potrzebuje czasu

The Thaumaturge z datą premiery
The Thaumaturge z datą premiery
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.11.2023 14:00

The Thaumaturge z nową datą premiery, a to oznacza jedno: deweloperzy potrzebują więcej czasu na finalizację projektu. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania graczy.

Nieoczekiwane opóźnienie. The Thaumaturge początkowo miało zadebiutować 5 grudnia 2023 r., ale wydawca - czyli 11 bit studios - informuje o zmianach. Chęć wykonania ostatnich poprawek to z jednej strony ukłon w stronę graczy, a z drugiej kolejne miesiące oczekiwania.

Premiera The Thaumaturge odbędzie się 20 lutego 2024 r. na PC. Gra pojawi się na platformie Steam, Epic Games Store oraz w sklepie GOG. Co istotne, pojawi się również konsolowa wersja na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, ale w późniejszych terminie.

Zespół deweloperski, widząc możliwość wprowadzenia dodatkowych ulepszeń, postanowił wykorzystać dodatkowy czas na poprawę ogólnej jakości rozgrywki. Ale czym tak naprawdę charakteryzuje się The Thaumaturge?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

The Thaumaturge w pigułce

The Thaumaturge to gra RPG wykonana w rzucie izometrycznym, w której mocno nakreślono elementy narracyjne. W toku rozgrywki gracze będą prowadzić śledztwa, podejmować trudne decyzje moralne oraz walczyć - The Thaumaturge charakteryzuje się unikalnym podejściem do turowego systemu walki.

W toku rozgrywki zwiedzimy XX-wieczną Warszawę; miasto tętniące życiem, ale skrywające również wiele niebezpieczeństw. Protagonista - tytułowy Taumaturg - posiada niezwykłą umiejętność, która pozwala mu kontrolować demony żerujące na ludzkich wadach. Jest to dar i jednocześnie przekleństwo.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)