The Thaumaturge - obiecująca gra RPG prosto z Polski. Jest data premiery

The Thaumaturge - obiecująca gra RPG prosto z Polski. Jest data premiery

The Thaumaturge z datą premiery
The Thaumaturge z datą premiery
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.10.2023 08:46

Nadchodzi The Thaumaturge, czyli demoniczna gra RPG z akcją osadzoną w Warszawie pod rosyjską okupacją. Najnowszy zwiastun ujawnia nieodległą datę premiery - mroczny klimat dosłownie wylewa się z ekranu.

The Thaumaturge - w przeszłości znane jako Vitriol - to efekt wspólnych wysiłków polskiego studia Fool’s Theory oraz 11 bit studios, które odpowiada za kwestie wydawnicze gry. Na uwagę zasługuje budżet produkcji, przekraczający 17 mln zł, co pozwoliło twórcom na pełen voice acting i sesje motion capture.

Czego możemy się spodziewać po The Thaumaturge? Szykuje się przepotężna dawka mroku, zastrzyk niejednoznacznych moralnie decyzji oraz - jak swego czasu podkreślił Jakub Rokosz"ezoterycznej strony rzeczywistości, mrocznej części świata, której większość z nas nie widzi i nie jest jej nawet świadoma".

The Thaumaturge z datą premiery

The Thaumaturge zadebiutuje 5 grudnia 2023 r. na PC. Gra będzie dostępna na platformie Steam, Epic Games Store oraz w sklepie GOG. Co więcej, na Steamie możemy sprawdzić demo gry w ramach Steam Next Fest, który potrwa do 16 października. Jeśli chodzi o wersje konsolowe (Xbox Series X|S, PlayStation 5) planowane są na początek 2024 r.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Każdy ma swoje demony

Po długiej rozłące Wiktor wraca do Warszawy, która wydaje mu się jednocześnie i znajoma i nieodkryta, wszak wiele zmieniło się podczas jego nieobecności. Jest rok 1905. Miasto tętni kulturą, ale też nękane jest przez przestępczość i sprzeczne interesy wielokulturowego społeczeństwa. Z Salutorami - żerującymi na ludzkich wadach demonami, które mogą być kontrolowane jedynie przez taumaturgów - uliczni bandyci nie mają żadnych szans, podobnie jak inni uciekający się do przemocy, aby argumentować swoje zdanie. Jednakże dar, lub przekleństwo - w zależności od punktu widzenia - jakim Salutory obdarzają swego pana, wykracza poza tylko wsparcie w walce

Zwykłym ludziom trudno jest zrozumieć, że granica oddzielająca dobro od zła jest nieuchwytna. Niektórzy mogą głęboko wierzyć, że ich nikczemne czyny są dziełem wewnętrznych demonów. Ale raczej nigdy nie dowiedzą się, czy tymi demonami nie manipulował taumaturg, naginający ich wolę do swoich dalekosiężnych planów. Taumaturg posiada arsenał niezwykłych mocy, a dzięki nabywanemu doświadczeniu zdolny jest jeszcze bardziej udoskonalić umiejętności swoje jak i swoich Salutorów. Niemniej jednak musi zawsze pamiętać, że granica między taumaturgią a szaleństwem może być niejednoznaczna.

The Thaumaturge - oficjalny zwiastun rozgrywki

Cechy The Thaumaturge

  • The Thaumaturge oferuje rzut izometryczny
  • Produkcja ma zagwarantować unikalne podejście do turowego systemu walki
  • Wyraźnie nakreślone elementy RPG, silne fundamenty narracyjne
  • W The Thaumaturge napotkamy niejednoznaczne moralnie wybory
  • W toku rozgrywki zwiedzimy XX-wieczną Warszawę

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)