The Last of Us 2 najszybciej sprzedającą się grą na Playstation 4

The Last of Us 2 najszybciej sprzedającą się grą na Playstation 426.06.2020 15:49
The Last of Us 2 najszybciej sprzedającą się grą na Playstation 4

4 miliony sztuk poszły w świat.

Już kilka dni temu Bartek pisał o sprzedaży "The Last of Us 2" w Wielkiej Brytanii, gdzie grała stała się najszybciej sprzedającą się produkcją na wyłączność, stworzoną wyłącznie z myślą o Playstation 4.

Informacje o podobnym sukcesie zaczęły płynąć z innych krajów. TLoU2 zaliczyło najlepszy start w Czechach, Słowacji i w Rosji. Z kolei w Japonii gra stała się hitem w kategorii produkcji tworzonych na Zachodzie.

Dziś w biurach Sony i - przede wszystkim w Naughty Dog - wystrzeliły szampany. "The Last of Us 2" jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą ekskluzywną w historii Playsation 4. Produkcja rozeszła się w nakładzie 4 mln sztuk.

-  Ten kamień milowy nie zostałby osiągnięty bez wsparcia ze strony naszych niesamowitych fanów, więc w imieniu wszystkich w SIE, dziękujemy! - Eric Lempel z Playstation.

Do oficjalnych podziękowań, które pojawiły się blogu PS, przyłączył się również Neil Druckmann, reżyser gry.

- Chcieliśmy opowiedzieć nowy rodzaj historii, która porusza trudne tematy i  postawi przed wami nieoczekiwane wyzwania. Niesamowitym było słyszeć, jak doświadczenie odbiło się szerokim echem i skłoniło Was do rozważań i dyskusji – pisze Druckmann i dodaje. - Inspiruje nas wasza kreatywność. Niezależnie czy chodzi o wspaniałe zdjęcia w trybie Photo Mode, zapierające dech w piersiach GIF-y, czy też piosenki, które zagraliście na gitarze Ellie.

Warto dodać, że  poprzedni rekord należał do "Marvel's Spider'Man", który w ciągu trzech dni sprzedał 3,3 mln egzemplarzy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)