Teraz i ty możesz zostać inwestorem RollerCoaster Tycoon na Switcha

Teraz i ty możesz zostać inwestorem RollerCoaster Tycoon na Switcha

Teraz i ty możesz zostać inwestorem RollerCoaster Tycoon na Switcha
Patryk Fijałkowski
24.01.2018 11:55

Atari wierzy w sukces projektu... i szuka pieniędzy.

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa: czemu firma rozmiarów Atari korzysta z crowdfundingu, by stworzyć coś, co ma przecież bardzo duże szanse odnieść sukces? Cóż, za RollerCoaster Tycoon Switch odpowiada nie tyle samo Atari, co Atari Game Partners, firma stworzona przez Atari przede wszystkim po to, by przenosić ich marki na konsole przenośne.

Najnowszą inicjatywą jest przeniesienie RollerCoaster Tycoon na Switcha. Jak autorzy sami mówią w swojej prezentacji, "jedna z najbardziej cenionych firm przenosi jedną z najlepszych serii gier na najciekawszą współczesną platformę". W tym celu szukają wspierających - ale bardziej na modłę Figa niż Kickstartera, chcąc by każdy, kto rzuci groszem, został inwestorem.

W efekcie byle pieniądz się nie nada. Minimum by zostać inwestorem RollerCoaster Tycoon na Switcha to 250 dolarów. Z tym wiążą się oczywiście zyski ze sprzedaży gry (dokładny procent i czas otrzymywania tych zysków znajdziecie na stronie zbiórki) i mniejsze benefity w rodzaju zniżki na pełny tytuł (nie powinien być od razu w pakiecie?), dostępu do strony dla inwestorów czy gadżetów.

Twórcy podkreślają, że RollerCoaster Tycoon Switch będzie zupełnie nową częścią serii, zaprojektowaną specjalnie z myślą o konsoli Nintendo - tak, aby wykorzystać wszystkie jej zalety. Produkcją gry zajmie się Nvizzio Creations, czyli to samo studio, które dostarczyło choćby RollerCoaster Tycoon World czy RollerCoaster Tycoon Touch.

W momencie pisania twórcy mają 14 400 dolarów od 19 inwestorów. Do końca zbiórki pozostało 89 dni, podejrzewam więc, że powstanie RollerCoaster Tycoona na Switcha to pewniak. I dobrze, bo pewnie wielu posiadaczy konsoli chętnie wybudowałoby jakiś porządny park rozrywki.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)