Ten znak jest zakazany w grach. Jeśli go użyjesz, to słono za to zapłacisz
Jeśli zapytamy się przeciętnego gracza, czego nie powinna zawierać gra komputerowa, to najprawdopodobniej odpowie, że bugów i agresywnych mikropłatności. Istnieje jednak taki element, który nie tyle co nie powinien występować w grze, a najzwyczajniej nie może tam się pojawić. Nie może i koniec.
11.04.2023 | aktual.: 23.01.2024 16:35
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
To był typowy dzień nerda. Po krótkiej, bo zaledwie 4,5 godzinnej sesji w CS:GO, młody adept gamedevu uruchomił silnik Unity i rozpoczął nierówną walkę z kolejnymi linijkami kodu. "To będzie wspaniały shooter – pomyślał – a przyszłoroczne E3 należy do mnie!". Do odhaczenia pozostało kilka kluczowych elementów, w tym system leczenia oraz apteczki. Nieszczęsne apteczki!
Stara mądrość graczy mawia, że jeśli w danej lokacji jest podejrzanie dużo apteczek, a na dodatek chwilę wcześniej uruchomił się autosave, to mamy gwarancję, że zaraz pojawi się boss. Tu pojawia się ważna kwestia: czy widzieliście kiedykolwiek znak czerwonego krzyża z białym tłem na apteczkach (albo gdziekolwiek indziej)? Jeśli tak, to człowiek odpowiadający za taką wizję złamał Konwencje genewskie z 1949 r. o ochronie ofiar wojny.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Znak czerwonego krzyża na białym tle jest zakazany w grach
Znaku czerwonego krzyża na białym tle nie możemy sobie używać "ot tak", bowiem jest to znak zastrzeżony przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. Swego czasu przekonali się o tym twórcy Prison Architect, którzy w swojej produkcji zaimplementowali właśnie taki element. Potem już było "z górki": deweloperzy otrzymali e-mail od Brytyjskiego Czerwona Krzyża i naprawili swój błąd, zmieniając kolor.
Chodzi o wagę tego znaku
Jeśli dany symbol jest nadużywany, to może stracić swoje znaczenie oraz rangę, a doskonale wiemy, że nie żyjemy w czasach pokoju. Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża wyjaśnia powagę sytuacji.
Deweloperzy kombinują jak tylko mogą
Twórcy Halo korzystają na ten przykład z czerwonej litery H na białym tle, co oczywiście nie jest zabronione. Zawsze można dodać do substytut w postaci strzykawki. Cóż, trzeba kombinować, jeśli myślimy o tworzeniu gier. A walka się toczy o występ na E3, pamiętajmy! Koniec, pora na CS'a.
Zobacz także
Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii