CS:GO z nowym rekordem na Steamie. To zasługa Counter-Strike 2

CS:GO z nowym rekordem na Steamie. To zasługa Counter-Strike 2

CS:GO z kolejnym rekordem
CS:GO z kolejnym rekordem
27.03.2023 14:41

Counter-Strike: Global Offensive z kolejnym rekordem frekwencyjnym. Oficjalna prezentacja CS:GO 2 sprawiła, że gracze niemalże rzucili się na strzelankę od Valve i wykręcili niewiarygodny wynik.

Za nami oficjalna zapowiedź Counter-Strike 2. Valve nie spieszyło się z nową wersją gry, ale ostatecznie, po wielu latach oczekiwania mamy to. Nowy CS, zgodnie z deklaracjami twórców, ma oferować "największy skok technologiczny w historii serii, umożliwiając rozwój nowych funkcji i aktualizacji na kolejne lata", a to wszystko dzięki silnikowi Source 2.

Te huczne zapowiedzi spotkały się z odzewem ze strony społeczności graczy: jedni narzekają na skromny zakres zmian, a drudzy cieszą się, że Valve nie rewolucjonizuje sprawdzonej receptury rozgrywki. Ale zdaje się, że jedni i drudzy znaleźli wspólny język (spustowy?) wewnątrz rozgrywki w CS:GO. I wspólnie wykręcili historyczny rekord.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Historyczny rekord graczy CS'a

Rzućmy okiem na dane udostępnione przez SteamDB. W szczytowym momencie 26 marca w CS:GO bawiło się jednocześnie aż 1 519 457 graczy. Ten wynik robi wrażenie, ale czy gracze zdołają go jeszcze poprawić?

Rekord graczy CS:GO
Rekord graczy CS:GO© SteamDB

Ostatni ostatni Major w CS:GO i pierwsze mistrzostwa w CS2

Nie trzeba przypominać, że domeną CS:GO jest rywalizacja między graczami, stąd Valve dzieli się cennymi informacjami na ten temat. Ostatnie mistrzostwa świata w CS:GO odbędą się 21 maja 2023 r., zaś w marcu 2024 r. czekają nas już rywalizacja w ramach Counter-Strike 2.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)