Tegoroczny Pyrkon przeniesiony na lipiec

Tegoroczny Pyrkon przeniesiony na lipiec

Tegoroczny Pyrkon przeniesiony na lipiec
Bartosz Witoszka
16.03.2020 16:24

Decyzja mało zaskakująca, ale potrzebna.

W zeszłym tygodniu wspominałem o największych imprezach popkulturowych i branżowych, które ze względu na epidemię koronawirusa zostały odwołane lub przeniesiona drugą połowę roku. Część wydarzeń została odwołana przed publikacją wpisu (choćby warszawski Comic Con), część z kolei czekała w zawieszeniu na dalszy rozwój wypadków.

Niemal tego samego dnia organizatorzy Pixel Heaven oraz Digital Dragons postanowili nie ryzykować i w trosce o zdrowie gości, pracowników czy wystawców przełożyli terminy swoich spotkań. Kolejno będzie to 2-4 października i 14-15 września.

Ostatnim wydarzeniem z listy był Pyrkon (8-10 maj), którego organizatorzy obserwowali sytuację, ale ciągle mieli nadzieję, że targi odbędą się w planowanym terminie. Wiemy już, że tak się nie stanie.

Przed chwilą na fanpage’u pojawiła się informacja o zmianie daty wydarzenia – Pyrkon 2020 odbędzie się w dniach 10-12 lipca. Organizatorzy zaczęli już informować gości, wolontariuszy i twórców o zmianie terminu, jednak na razie nie podano, czy i jak wpłynie to na skład pyrkonowej ekipy.

Czytamy w komunikacie. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że nowa data nie wpłynie na jakość i przebieg festiwalu, a frekwencja będzie jak zawsze wysoka.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)