Zmien skórke
Logo Polygamii

Polskie wydarzenie popkulturowe pod znakiem zapytania [Aktualizacja]

Powodem jest oczywiście koronawirus.

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, w których ludzie przyzwyczajeni do bagatelizowania wszelkich zagrożeń i interesowania się tylko tym, co dzieje się wokół nich, odczuli na własnej skórze, że nadszedł ten trudny okres. Pal licho, czy zagrożenie jest faktycznie realne (jest, ale to w tej chwili nieistotne) – liczy się to, że coraz więcej osób, od których decyzji zależy życie milionów ludzi tak uważa.

Na początku tego tygodnia premier Morawiecki zapowiedział, że wszelkie imprezy masowe zostają odwołane na czas nieokreślony. O ile mecze czy inne tego typu rozgrywki mogą być organizowane bez udziału publiczności i transmitowane przez telewizję czy Internet (jak choćby tegoroczny IEM), tak w przypadku koncertów lub targów nie będzie to takie proste. W końcu po co organizować Pyrkon, skoro nie będzie na nim ludzi?

Pyrkon 2018

Teoretycznie Poznańskie Targi Fantastyki nie podpadają pod ten zakaz ( przynajmniej według ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych), to organizatorzy zaktualizowali wczoraj oświadczenie dotyczące koronawirusa. Pyrkon 2020 na razie nie jest odwołany, ale z wpisu wynika, że cały czas trwają dyskusje na ten temat:

Nie odwołujemy Pyrkonu 2020. Na tę chwilę odbędzie się on planowo w dniach 8-10 maja. Jesteśmy świadomi oświadczenia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o odwoływaniu imprez masowych. Nie chcemy podjąć pochopnej decyzji, sytuacja rozwija się dynamicznie, a do Pyrkonu pozostało sporo czasu. Nasza ekipa organizatorska pracuje bez zmian, ale cały czas monitorujemy sytuację wokół nas. Pracujemy również z naszym zabezpieczeniem medycznym, aby zapewnić Wam maksimum bezpieczeństwa i komfortu podczas pobytu na Festiwalu.

Jednocześnie rozpoczęliśmy prace mające na celu ewentualne przeniesienie Pyrkonu na inny termin, jeśli sytuacja będzie tego wymagać.

Zarówno dla Was, jak i dla nas logistyka takiego przedsięwzięcia nie jest łatwa. Dlatego też najpóźniej 2 kwietnia poinformujemy Was o naszej decyzji związanej z przenosinami (lub nie) imprezy na inny termin. Pozwoli Wam to na przeorganizowanie swoich planów wyjazdowych. Przesuwamy w związku z tym zmianę progu cenowego biletów z 6.04 na 13.04.

Warszawiacy z kolei wolą dmuchać na zimne i tak szósta edycja Comic Conu z kwietnia została przełożona na listopad, a konkretnie na weekend od 20 do 22 dnia wspomnianego miesiąca. Organizatorzy poinformowali o tym za pośrednictwem swojego facebookowego fanpage’a, zaś sama decyzja spotkała się z dużą wyrozumiałością ze strony zwiedzających, w tym osób, które zdążyły już zakupić vouchery i bilety na spotkania z danymi gwiazdami.

UWAGA! W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo Wasze, naszych Gwiazd i…

Publiée par Warsaw Comic Con sur Mercredi 11 mars 2020

Krakowski Park Technologiczny, organizator Digital Dragons, nie podjął na razie tak drastycznych kroków, ale rozważa przełożenie lub skasowanie tegorocznej edycji, a pierwszą oznaką w tym temacie może być przełożenie zajęć Digital Dragons Academy organizowanych w warszawskim Google Campus. Marcowe warsztaty “Art in Games” i kwietniowe “Technologie w grach” mają się odbyć w wakacje, ale konkretnych terminów na razie nie podano.

Warszawskie zajęcia Digital Dragons Academy w marcu oraz kwietniu zostają odwołane. Z uwagi na rosnące zagrożenie…

Publiée par Digital Dragons Academy sur Mardi 10 mars 2020

Napisaliśmy również do organizatorów Pixel Heaven (data wydarzenia to 29-31 maja), czy planują przełożyć lub odwołać tegoroczne święto indyków i jeśli zdecydują się na komentarz w tej sprawie, to na pewno zaktualizujemy wpis.

[Aktualizacja #1]

Organizator Pixel Heaven poformował, że impreza zostaje przełożona i odbędzie się w dniach 2-4 października tego roku.

[Aktualizacja #2]

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami przełożona została również tegoroczna odsłona Digital Dragons, o czym poinformował dziś Karkowski Park Technologiczny. Targi mają się odbyć w dniach 14-15 września.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry