Tego już nie zobaczymy: Stormbirds

Tego już nie zobaczymy: Stormbirds
marcindmjqtx

03.01.2009 16:11, aktual.: 15.01.2016 14:35

Oto kolejna gra padła ofiarą kryzysu. Biorąc pod uwagę ilość ostatnich doniesień o zamykaniu studiów i kasowaniu kolejnych projektów, można by stwierdzić, że nasza branża jednak nie jest aż tak na niego odporna, jak byśmy tego chcieli.

W każdym razie - Stormbirds było grą w założeniach podobną do Ace Combat i H.A.W.X, którą miało wydać THQ, a tworzyło ją zakupione przez nich w 2006 studio Juiced Games (znane z serii Juiced właśnie). Tytuł miał się pokazać na PS3, PC i 360, okazało się jednak, że projekt był zbyt ryzykowny i w związku z tym dostał w łeb, zaś robiąca go ekipa została zwolniona 1 grudnia 2008. Takie czasy. Zostało po nim jedynie intro, które jest dziełem Realtime i trochę prac koncepcyjnych. Jedno i drugie do obejrzenia w rozwinięciu.

Szkoda - ja tam strasznie lubię ten gatunek gier, a wiadomo, że od przybytku głowa nie boli. Ace Combat mi się bardzo podobał, choć trochę brakowało w nim większej ilości misji z trybem kooperacji i mniej morderczego cenowo DLC. Cała nadzieja w H.A.W.X zatem.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)