Techland komentuje bulwersujący materiał o firmie. Mamy oficjalne oświadczenie

Techland komentuje bulwersujący materiał o firmie. Mamy oficjalne oświadczenie
24.02.2021 13:22
Paweł Marchewka, prezes firmy Techland
Paweł Marchewka, prezes firmy Techland
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | materiały prasowe

Firma Techland postanowiła oficjalnie odnieść się do treści, które opublikował wczoraj The Gamer. W oświadczeniu pojawia się również informacja o "Dying Light 2".

Publikacja tekstu o Techlandzie rozeszła się błyskawicznie, jak internet długi i szeroki. Jak sami pisaliśmy z materiału przygotowanego przez serwis The Gamer wyziera obraz studia pogrążonego w chaosie i pełnego wypalonych zawodowo ludzi.

Paweł Marchewka, prezes Techlandu wypowiada się wielokrotnie, ale firma postanowiła skomentować ogólny wydźwięku tekstu.

"Wszystkie kwestie dotyczące Techlandu, a w szczególności warunków pracy osób, które od lat budują sukces firmy, traktujemy niezwykle poważnie. Na pytania Kirk’a McKeand, redaktora naczelnego serwisu "The Gamer", odpowiedzieliśmy szczerze i wyczerpująco, traktując każdy wątek indywidualnie" - czytamy w oświadczeniu.

"Podkreślamy, że szanujemy zarówno opinie dziennikarza jak i wypowiedzi naszych byłych pracowników, mimo tego, że absolutna większość z nich po raz pierwszy została nam przedstawiona w trakcie pracy nad artykułem, a niektóre z opisywanych incydentów miały mieć miejsce, według przedstawionych nam informacji, ponad 10 lat temu" - 

Firma zapewnia, że cały czas pracuje nad "poprawą komunikacji wewnętrznej" i wsłuchuje się w uwagi od pracowników. Dowodem mają być wypowiedzi Pawła Marchewki, które pojawiają się w tekście.

"Jasno deklarujemy, że nie ustaniemy w wysiłkach, aby Techland był takim pracodawcą o jakim marzą wszystkie talenty w branży; miejscem przyjaznym dla wszystkich ambitnych osób poszukujących rozwoju w gamedevie, również tych, którzy pragną ją zmieniać".

Na samym końcu oświadczenia znalazła się wzmianka dotycząca "Dying Light 2". Niestety Techland powtarza w niej to co już wiemy: "gra jest najbardziej innowacyjnym projektem, nad jakim pracowaliśmy w ciągu 30 lat istnienia naszego studia, co przekłada się również na czas jego powstawania". Więcej informacji na temat "Dying Light 2" mamy spodziewać się wkrótce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)