Techland komentuje bulwersujący materiał o firmie. Mamy oficjalne oświadczenie

Techland komentuje bulwersujący materiał o firmie. Mamy oficjalne oświadczenie

Paweł Marchewka, prezes firmy Techland
Paweł Marchewka, prezes firmy Techland
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | materiały prasowe
24.02.2021 13:22

Firma Techland postanowiła oficjalnie odnieść się do treści, które opublikował wczoraj The Gamer. W oświadczeniu pojawia się również informacja o "Dying Light 2".

Publikacja tekstu o Techlandzie rozeszła się błyskawicznie, jak internet długi i szeroki. Jak sami pisaliśmy z materiału przygotowanego przez serwis The Gamer wyziera obraz studia pogrążonego w chaosie i pełnego wypalonych zawodowo ludzi.

Paweł Marchewka, prezes Techlandu wypowiada się wielokrotnie, ale firma postanowiła skomentować ogólny wydźwięku tekstu.

"Wszystkie kwestie dotyczące Techlandu, a w szczególności warunków pracy osób, które od lat budują sukces firmy, traktujemy niezwykle poważnie. Na pytania Kirk’a McKeand, redaktora naczelnego serwisu "The Gamer", odpowiedzieliśmy szczerze i wyczerpująco, traktując każdy wątek indywidualnie" - czytamy w oświadczeniu.

"Podkreślamy, że szanujemy zarówno opinie dziennikarza jak i wypowiedzi naszych byłych pracowników, mimo tego, że absolutna większość z nich po raz pierwszy została nam przedstawiona w trakcie pracy nad artykułem, a niektóre z opisywanych incydentów miały mieć miejsce, według przedstawionych nam informacji, ponad 10 lat temu" - 

Firma zapewnia, że cały czas pracuje nad "poprawą komunikacji wewnętrznej" i wsłuchuje się w uwagi od pracowników. Dowodem mają być wypowiedzi Pawła Marchewki, które pojawiają się w tekście.

"Jasno deklarujemy, że nie ustaniemy w wysiłkach, aby Techland był takim pracodawcą o jakim marzą wszystkie talenty w branży; miejscem przyjaznym dla wszystkich ambitnych osób poszukujących rozwoju w gamedevie, również tych, którzy pragną ją zmieniać".

Na samym końcu oświadczenia znalazła się wzmianka dotycząca "Dying Light 2". Niestety Techland powtarza w niej to co już wiemy: "gra jest najbardziej innowacyjnym projektem, nad jakim pracowaliśmy w ciągu 30 lat istnienia naszego studia, co przekłada się również na czas jego powstawania". Więcej informacji na temat "Dying Light 2" mamy spodziewać się wkrótce.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)