Team 17 zwalnia, nastawia się na biznes wydawniczy

Team 17 zwalnia, nastawia się na biznes wydawniczy19.03.2023 11:53
Team 17
Team 17
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

Znana chyba najbardziej z serii Worms firma chce się skoncentrować bardziej na współpracy z zewnętrznymi producentami i zwalnia pracowników na kreatywnych stanowiskach.

W miniony piątek, 17 marca w godzinach popołudniowych pracownicy Team 17 dostali informację o obowiązkowym spotkaniu dla wszystkich działów. W jego trakcie zostali poinformowani o redukcji etatów, w szczególności w działach grafiki i designu.

Decyzja ta związana jest ze zmianą priorytetów firmy. Od teraz zajmować ma się ona przede wszystkim wydawniczą stroną swojego biznesu, a własne marki rozwijać we współpracy z niezależnymi twórcami.

W komentarzu, jakiego przedstawiciel Team 17 udzielił serwisowi eurogamer.net, firma zapewnia, że liczba zwolnień nie powinna być duża, a większość dotkniętych zmianami pracowników otrzymała propozycje przejścia do innych działów.

Tak czy inaczej jednak dla wielu z nich zmiana stanowiska z kreatywnego na bardziej biznesowe może być trudna do zaakceptowania. Team 17 uważa jednak, że te zmiany są konieczne, by lepiej dopasować się do wymagań partnerów i rynku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)