Take-Two, Nintendo, Techland... Kto jeszcze weźmie udział w tegorocznym Gamescomie?

Take-Two, Nintendo, Techland... Kto jeszcze weźmie udział w tegorocznym Gamescomie?

Take-Two, Nintendo, Techland... Kto jeszcze weźmie udział w tegorocznym Gamescomie?
Patryk Fijałkowski
06.07.2016 11:54

I - przede wszystkim - co pokaże? Kurz po E3 ledwo opadł, a już możemy wyglądać następnego dużego wydarzenia. W końcu największe europejskie targi gier odbędą się już 17-21 sierpnia.

No, to co z tym GTA VI albo Red Dead Redemption 2? Take-Two zapowiadało, że Rockstar wkrótce ujawni swoje plany, tymczasem na E3 było w tym temacie cichutko. Teraz z kolei organizatorzy Gamescomu ujawnili listę tegorocznych wystawców i można z niej wyczytać między innymi obecność Take-Two. Mafię 3 zapowiedziano rok temu właśnie na niemieckich targach, więc może pora na powtórkę z rozrywki? Podejrzewam, że to wysoce prawdopodobne. No, Gwiazdy Rocka, wygadajcie się już, czego zwiastunami będziemy jarać się przez następne dwa lata!

Jeśli chodzi o polską reprezentację, na pewno spodziewać możemy się Techlandu, CD Projektu, IMGN.PRO i Vivid Games. CD Projekt to z pewnością nadchodzący wielkimi krokami Gwint, w którego mieliśmy okazję niedawno zagrać. A co z Techlandem? Dostaniemy informacje o jednej z dwóch nowych gier, nad którymi pracuje firma czy będziemy musieli zadowolić się tytułami wydawanymi przez Techland Publishing?

Na Gamescom pojawi się również Nintendo. Czy europejskie targi okażą się odpowiednim miejscem do pokazania w końcu konsoli NX? Bo japońscy czarodzieje wciąż celują z premierą w marzec 2017. A skoro tak, dobrze by było wiedzieć chociaż, na co właściwie czekamy. Oprocz tego pojawi się też pewnie nadchodząca Zelda - ciekawe czy kolejki na nią będą równie wielkie jak na E3?

Targi ugoszczą również niemiecki oddział Sony. Ojcowie PS4 ponownie rezygnują z konferencji w sierpniu, stawiając najprawdopodobniej na październikowe Paris Games Week. Bez obaw jednak - nie oznacza to, że na Gamescomie zabraknie ich gier. W zeszłym roku, mimo braku konferencji, Sony wciąż mogło pochwalić się jedną z największych wystaw.

Poza tym będzie też oczywiście i Microsoft, i Ubisoft, i Electronic Arts, będzie Blizzard z Wargamingiem, będzie Bethesda, Bandai Namco czy Warner Bros. Wirtualną rzeczywistością będzie kusić HTC Vive z Oculus Riftem. Dontnod Entertainment postara się zaintrygować Vampyrem, który na E3 miał dosyć skąpą prezentację, Deck 13 powróci z The Surge zapowiadającego się na "Dark Souls w sosie science-fiction" z kilkoma ciekawymi pomysłami...

Pełną, zajmującą 26 stron listę wystawców znajdziecie na oficjalnej stronie targów. Nie widzicie dewelopera, która Was interesuje? To jeszcze nic straconego - zestawienie będzie aktualizowane. Same targi potrwają od 17 do 21 sierpnia. Wybieracie się do Kolonii? A może czekacie na Warsaw Games Week, które w tym roku potrwa aż 4 dni? Rosnąca w siłę polska impreza odbędzie się w dniach 13-16 października.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)