Tajna przeglądarka w PS5? Sprawdziliśmy - niewiele potrafi

Strona głównaTajna przeglądarka w PS5? Sprawdziliśmy - niewiele potrafi
13.11.2020 16:38
PS5 - przeglądarka
PS5 - przeglądarka
Źródło zdjęć: © WP

Na początku wydawało się, że PlayStation 5 nie ma w ogóle przeglądarki. Potem okazało się, że ma, ale ukrytą. Do przeglądania internetu PS5 raczej nie wykorzystacie.

Przeglądarka w PS5 jest tajna, ponieważ trzeba nieco kombinowania, aby skorzystać z internetu. Kluczem jest połączenie konta z profilem na Twitterze. A raczej wybranie takiej opcji (Ustawienia -> Użytkownicy i konta -> Połącz z innymi usługami -> Twitter), bo tylko wtedy zobaczymy pasek do wpisania adresu. 

Haczyk polega na tym, że jedyną stroną, na którą możemy wejść, jest Twitter. Wprawdzie jeśli klikniemy w jakiś link udostępniony w serwisie to zostaniemy przeniesieni na dany portal, ale samodzielne wpisanie adresu jest niemożliwe. 

PS5
Źródło zdjęć: © WP
PS5

Czyli z internetu korzystać się da, ale… nie ma to sensu. Tym bardziej że po zalogowaniu na Twittera, PS5 to zapamiętuje i już nie mamy możliwości odpalić przeglądarki bez rozłączenia konta. Natomiast nad polami danych można kliknąć w ikonę Twittera. Wówczas pojawia się nowe okno logowania (przy czym z tego poziomu PS5 nas nie zapamięta!) i po wpisaniu danych możemy korzystać.

Jasne, Twitter pełen jest ciekawych artykułów, które ktoś nagle wrzuca, by podzielić się treściami, jednak nie jest to komfortowe. 

  • PS5 - przeglądarka
  • PS5 - przeglądarka
  • PS5 - przeglądarka
Źródło zdjęć: © WP
[1/3]
PS5 - przeglądarka

Po co przeglądarka na PlayStation 5? Na przykład ja korzystałem z tej w PS4, aby uruchomić serwisy VOD, które nie miały konsolowej aplikacji. Działały tak sobie, więc szybko z pomysłu zrezygnowałem, ale można było liczyć na to, że ten aspekt Sony poprawi. Nic z tego - mamy krok wstecz. 

Niby internet mamy pod ręką w telefonach, telewizory też mają wbudowane przeglądarki, więc teoretycznie nie ma za czym płakać. Ale z drugiej strony skoro są aplikacje VOD i działają świetnie, czemu nie rozwinąć też narzędzia do przeglądania internetu? 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)