Tabasco Interactive po kilku latach zmienia nazwę przez producenta sosu Tabasco

Tabasco Interactive po kilku latach zmienia nazwę przez producenta sosu Tabasco
Patryk Fijałkowski

11.05.2017 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polskie studio od dzisiaj nazywa się Orbital Knight.

Czy tylko ja mam wrażenie, że ostatnio w branży pojawia się coraz więcej absurdalnych spięć związanych z nazwami firm lub gier? Adam dopiero co pisał o tym, jak ZeniMax nie spodobało się, że niezależna gra No Matter Studios nazywa się Prey for the Gods, bo za bardzo kojarzy się z Preyem. Wszyscy też zaczęli ostatnio panikować - niepotrzebnie - gdy okazało się, że CD Projekt RED zarejestrował znak towarowy "Cyberpunk". Z kolei w Stanach ciągle trwa starcie sądowe o nazwę "Comic Con", z której zresztą ostatnio bardzo chętnie korzystają organizatorzy polskich imprez.

Teraz dowiadujemy się natomiast, że duże zmiany nastąpiły u Tabasco Interactive. Jest to rodzime studio zajmujące się grami mobilnymi, które pracowało kiedyś nad Bruce The Game, dopóki tytułu nie przejęło IMGN.PRO. Jak sami powiedzieli w naszym przeglądzie polskich twórców gier, wybrali swoją nazwę ze względu na chwytliwość:

Po pięciu latach muszą jednak zupełnie zmienić swoją nazwę. Dlaczego? Jak mówi Karol Drzymała, prezes studia:

[fbpost url="post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FOrbitalKnightCrew%2Fposts%2F1296889577093663%3A0&width=500" width="500" height="472"]

Gry i sosy to raczej odległe od siebie dziedziny, ale końcem końców Tabasco Interactive to od teraz Orbital Knight. Czy w takim razie hiszpańskie studio Tequila Works i polskie Tequila Games też powinno zacząć myśleć nad nową nazwą? Świat znaków towarowych okazuje się ostatnio dosyć brutalny. Ale Orbital Knight zdaje się zadowolone ze swojej nowej nazwy. Studio jeszcze w tym miesiącu zamierza ogłosić swoją najnowszą grę.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)